Vlasy

Jak zakrýt, že máte málo vlasů – 3 skvělé tipy roku 2024!

Jak zakrýt, že máte málo vlasů – 3 skvělé tipy roku 2024!

Ztráta vlasů v životě trápí nejenom může, ale i ženy. Je pravda, že u mužů je tento jev častější, ale právě kvůli tomu to ženy nesou hůře. Padání vlasů způsobuje hormonální nerovnováha ať už po porodu nebo po vysazení hormonální antikoncepce.

Nedělejte si z toho však hlavu, je to přirozený jev. Dnes si však ukážeme, jak tento jev co nejlépe zakrýt.

Stará dobrá ofina

Pokud si ženy stěžují na to, že jim padají a řídnou vlasy, nejčastěji je to v okolí obličeje na takzvaných „koutech“. Tyto místa poté řídnou a světlají až to vypadá, že zde snad žádné vlasy ani nerostou. Pokud se nebudete bát, existuje skvělý způsob, jak tyto kouty zakrýt, tak, aby si jich nikdo nevšiml.

Až půjdete příště ke kadeřnici, poproste jí, aby vám ustřihla ofinu. Tento střih mimořádně lichotivý zvláště při řídnutí vlasů a zároveň je v posledních letech opravdu trendy. Zkuste a uvidíte. My si myslíme, že nebudete litovat.

V hlavní roli barevné spreje a vlasové pudry

Jste majitelkou nádherných dlouhých vlasů, ale okolo koutů začínáte mít nepěkná bílá místa? Vsaďte na spreje a pudry, které jsou určeny přesně pro tento problém a předejděte nepěknému vzhledu vašeho účesu.

Pokud rády nosíte culík, jednoduše si stáhněte vlasy a oblast koutů lehce nestříkejte nebo zapudrujte tak, aby nebyly díry vidět. Často totiž na místě zůstanou alespoň jemné světlé vlásky, na které se pudr nejlépe chytí. Ty poté plní funkci vám chybějícím vlasům, a tak vytváří iluzi vlasů.

Navíc můžete tyto spreje využít i k zakrytí šedin, a tak můžete tento sprej využít hned dvakrát.  

Zkracování, zkracování a zase zkracování

Jak už je jistě poznat podle nadpisu, prořídlé vlasy nejlépe schováte vhodným střihem. Nudné, dlouhé a prořídlé vlasy totiž nesluší nikomu. A proč si zbytečně kazit vzhled kvůli pár centimetrům porostu hlavy.

Navíc, poslední dobou jsou krátké účesy čím dál tím více populární a trendy, a tak není žádná ostuda si zaexperimentovat a vyzkoušet něco nového. Na správném střihu se samozřejmě nejprve poraďte se svojí kadeřnicí, která vaše vlasy zná nejlépe.

Rozhodně bychom totiž nedoporučovali nějaké domácí stříhání vlasů. Tyto pokusy totiž u neprofesionálních střihačů dopadají většinou hodně špatně.