KrásaKrása a módaMódaNehtyPleťVlasy

Jak vypadat v létě dobře v 60? Tipy pro starší dámy

Jak vypadat v létě dobře v 60? Tipy pro starší dámy

Ať je vám dvacet, čtyřicet nebo šedesát, v parném létě určitě máte co dělat, abyste vypadaly k světu. Make-up se vám roztéká, deodorant vydrží sotva pár hodin a v oblečení se necítíte příjemně? Tady je 5 tipů (nejen) pro starší dámy, díky kterým budete i v tom největším horku jako ze škatulky.

Tipy na letní líčení

Zapomeňte na těžký make-up a zkuste v těch největších teplech místo make-upu použít korektor nebo tónovací krém. Pokud se vám hodně mastí pleť, vhodná je pro vás matující báze. Použijte ji jako základ a teprve na ni nanášejte další vrstvy.

Dobře vám v létě poslouží také voděodolný make-up. Voděodolná řasenka, voděodolné oční stíny, voděodolná podkladová báze.

Vhodné oblečení

V létě oblečení musí dýchat. Volte tedy materiály jako bavlna, madeira (lehká, bavlněná látka s dírkovou výšivkou), len nebo hedvábí.

Péče o vlasy

Vlasy v létě trpí. Dobře jim nedělá slunce, horko, sůl v moři ani chlór na koupališti. Měly byste o ně tedy správně pečovat. Nemyjte je zbytečně moc (používejte raději suché šampony), v případě potřeby sáhněte po šamponech vhodných pro vlasy namáhané sluncem. Používejte kondicionér, jednou za týden masku. Na slunci noste klobouky nebo šátky, případně alespoň použijte ochranný sprej.

Péče o nehty

Kromě manikúry soustřeďte i na pedikúru. Vaše nohy jsou v létě vidět, tak jim dopřejte péči. Nehty si klidně nalakujte, a to stejnou barvou jako nehty na rukou.

Rovnoměrné opálení

Aby vaše opálení bylo rovnoměrné a neslupovala se vám opálená kůže, musíte se staré kůže pravidelně zbavovat. Ideální je zbavit se staré kůže ještě před pobytem u moře nebo zkrátka předtím, než se začnete opalovat. Jak na to? Jednoduše, pomocí peelingu.