Vlasy

Jak vybělit vlasy: 4 rady roku 2024, které se vám budou hodit, znáte je?

Jak vybělit vlasy: 4 rady roku 2024, které se vám budou hodit, znáte je?

Už vás nebaví váš přirozený odstín a přáli byste si své vlasy zesvětlit? Jak toho ale dosáhnout? Můžete si své vlasy vybělit, ale měla byste vědět, že bělení vlasy poškozuje a proto budou potřebovat intenzivní péči.

Začněte již večer před bělením

I když již máte zdravé vlasy, vždy je prostor ke zlepšení – a to obzvlášť, pokud přijde na bělení vlasů. Večer před tedy dopřejte svým vlasům posilující kůru v podobě hydratačního kondicionéru a masky na vlasy, použít můžete také různé olejíčky.

Postupujte dle instrukcí

Ať už jste se vlasy rozhodla vybělit běžným odbarvovačem dostupným v drogérii, nebo nějakou přírodnější metodou, vždy si pečlivě přečtěte postup a krok po kroku jej přesně dodržujte. V opačném případě hrozí spálení a trvalé poškození vlasů. Vlasy se lépe bělí v teple, proto je můžete zakrýt alobalem pro rychlejší a lepší účinek.

Správná péče

Vaše vlasy po vybělení dostaly pořádně zabrat. Pečlivě se o ně proto teď starejte. Používejte vysoce hydratační masky a kondicionéry, vlasy myjte maximálně třikrát za týden a na nějakou dobu se rozlučte s žehličkou a jinými tepelnými úpravami.

Co použít na přírodní bělení vlasů?

Jestliže jsou vaše vlasy již poškozené, nebo je jen nechcete zbytečně namáhat, zvažte namísto peroxidu vodíku nějaký přírodní způsob bělení vlasů. Ty sice nedosahují tak razantních výsledků, ale jsou mnohem šetrnější k vlasům a pokožce. Použít můžete:

  • Citronovou šťávu
  • Med a ocet
  • Solný roztok
  • Heřmánkový odvar
  • Cibulový odvar
  • Jedlou sodu