KrásaKrása a móda

Jak v 60 vypadat na 40: Máme několik rad i nápadů

Jak v 60 vypadat na 40: Máme několik rad i nápadů

Mladistvě a velmi přirozeně můžete vypadat i v případě, že jste již překročily šestou dekádu svého života. Nejen moderní kosmetické přípravky a prostředky vás dokážou omladit, existuje řada různých triků, které vám pomohou dosáhnout takového vzhledu, že vám budou neznámí lidé hádat maximálně čtyřicet. Důležité ovšem je, abyste se v tomto stylu cítily přirozeně a pohodlně. Co tedy dělat?

Jak to udělat, abyste vypadaly mladší?

Přibývající věk se na člověku podepisuje různými způsoby a u žen je o to víc znát, že v tomto období také prochází významnými hormonálními změnami. V přesto si však můžete stále zachovávat poměrně mladistvý vzhled, pokud si dáte záležet na detailech. Je přirozené, že se vaše tělo mění, je však vhodné jej náležitě udržovat. Právě kolem šedesátého roku života dochází k výraznému zpomalování metabolismu, takže byste se měly více orientovat na dostatek pohybu a zdravé stravování, dodržovat spánkovou hygienu a samozřejmě dbát o pleť.

Hydratujte se

Vodu potřebuje tělo ke spoustě vnitřních procesů, je však důležitá také pro celkově dobré fungování látkové výměny a pročišťování. Proto je vhodné dodržovat pitný režim a maximálně zlepšovat hydrataci pokožky, která má větší tendenci se vysušovat. Vyvarujte se nadměrné konzumaci látek, které vás odvodňují (káva, alkohol). Kromě toho byste měla doplňovat kolagen a používat krém proti vráskám, a to především na rizikových místech, jako jsou tvář a dekolt.

Zvolte moderní účes

Pokud jste byla vždycky zvyklá nosit dlouhé vlasy a pomalu se jejich objem zmenšuje, zkuste dát šanci modernímu kratšímu účesu a zajímavému probarvení nebo melíru. Zejména opravdu krátké účesy se stylingem a vhodnou barvou vám mohou pomoci ubrat i deset let. Orientujte se vždy spíše na světlejší odstíny barvy vlasů – jednak jsou příbuznější klasické šedé, jednak budou odvádět pozornost od nedokonalostí pleti.

Oblékejte se pohodlně a trendy

Moderní účes můžete doplnit elegantním nebo pohodlným oblečením odpovídajícím aktuálním trendům. Samozřejmě pro vás bude vhodnější vybírat takové modely, které lze oblékat mezigeneračně, ideálně elegantní a formální. V pokročilejším věku již není žádoucí volit oblečení určené pro mladé dospělé. Sportovnější outfity klidně kombinujte s teniskami (ty mají obdobně omlazující efekt), případně s botami na vyšším podpatku.

Pečujte o své zuby

Zdravé zuby a krásný úsměv jsou výsadou mládí, chcete-li omladit svůj vzhled, rozhodně si dejte záležet na tom, jak vaše zuby působí. Netrapte se tím, že zuby nemáte rovné (v tomto věku již není žádoucí nasazovat rovnátka), nic však nepokazíte správnou hygienou a bělením.

A samozřejmě – dobrá nálada

Nic vám nedodá mladistvější vzhled tak, jako pozitivní přístup k životu, smích a dobrá nálada. I mladé ženy mohou vypadat velmi zanedbaně, zapomínají-li se smát. Je sice pravda, že smích způsobuje rozvoj vrásek, ty však rozhodně nikdo vnímat. Stravujte se zdravě, dopřejte si dostatek pohybu, travte čas s přáteli, dejte si záležet na dobrém spánku a vyhledávejte hlavně to, co vám dělá radost.