Krása a módaVlasy

Jak si udělat kudrliny: snadný návod pro rok 2024

Jak si udělat kudrliny: snadný návod pro rok 2024

Na internetu se hemží všemožnými i nemožnými návody na to, jak si vytvořit na hlavě vlny. Ale pokud toužíte po opravdových kudrlinách, tyto návody jsou vám k ničemu. Dnes si ukážeme návod, jak jednoduše a možná také bez pomoci tepla, na hlavě vytvořit kudrlinky.

Co budete potřebovat?

  • Rozprašovač s vodou
  • Přibližně 20 ks brček
  • Bezoplachový kondicionér
  • Čepice nebo fén podle toho, jestli chcete urychlit proces, nebo jestli s brčkama ve vlasech zvládnete spát
  • Sponky nebo skřipce pro rozdělení vlasů

Příprava vlasů

Pro tuto metodu kudrlinek by měly být vlasy vlhké. Pokud tedy nemáte zrovna čerstvě umyté vlasy, vlasy jednoduše nastříkejte rozprašovačem s vodou. Vlasy pak pročešte, aby byly navlhčeny rovnoměrně.

Vlasy rozdělte na 4 části, a to uprostřed pěšinkou tak, jako když si češete dva culíky a pak na půl od ucha k uchu. A jednotlivé části zafixujte skřipcem nebo sponkami, aby se vám vlasy nepletly.

Namotávání vlasů

Části vlasů rozdělte na další části podle hustoty na 2 až 3 další prameny. Na každý pramen naneste trochu bezoplachového kondicionéru a uhlaďte. Poté pramen natočte na brčko. Konce brčka zasuňte do sebe. Jeden z konců zmáčkněte a jednoduše zasuňte do dalšího. Tento postup opakujete postupně na dalším pramenu a pak postupně na každé části oddělených vlasů.

Jak dlouho brčka ve vlasech nechat?

Pokud jste zastánci tvorby kudrlin bez pomoci tepla, musíte s brčkama přinejmenším spát. Na noc nasaďte čepici. Urychlit proces můžete také za pomoci fénu, vysušte vlasy fénem a pak je nechejte vychladnout.

Styling

Po potřebném čase namotání brčka sundejte. Pokud se vám zdají kudrlinky příliš utahlé, můžete je lehce natáhnout. Doporučujeme rozčesávání pouze prsty, jinak si na hlavě vytvoříte afro, ale i to pro někoho může být žádoucí. Přidejte čelenku, případně skřipec a můžete vyrazit!