Krása a móda

Jak si udělat doma manikúru jako ze salonu: 6 kroků pro dokonalý výsledek

Jak si udělat doma manikúru jako ze salonu: 6 kroků pro dokonalý výsledek

Raději než trávit čas v salonu, si můžete udělat dokonalou manikúru v pohodlí domova. Jak ale na to? Nepropadejte panice. Stačí vyzkoušet náš návod, který vás krok za krokem provede cestou k dokonalé manikúře

Pomůcky:

 • pomerančové dřívko
 • kleštičky na nehtovou kůžičku
 • dezinfekce
 • podkladová báze nebo zpevňující lak
 • barevný lak
 • vrchní lak (top coat)
 • nehtový olejíček
 1. Základem jsou čisté nehty

Před tím než začnete upravovat své nehty, důkladně je vyčistěte, odlakujte a vydezinfikujte. Zbavte nehty starého nánosu laku. Dobré je použít odlakovač bez acetonu, který nebude vysušovat nehtovou kůžičku. Pro dezinfikování stačí použít i klasické mýdlo a vodu. 

 1. Vhodný tvar nehtu

Poté přichází na řadu tvar nehtů. Nehty pilujte vždy jedním směrem, předejdete tak jejich roztřepení a slábnutí. Ideální pro pilování přírodních nehtů jsou skleněné nebo papírové pilníky s hrubostí č. 180. Čím vyšší číslo, tím bude pilník jemnější a naoak. 

 1. Nehtová kůžička

Po úpravě tvaru nezapomeňte upravit také nehtovou kůžičku. Pokud vám kůžička výrazně nepřečnívá přes nehtové lůžko nebo neni ztvrdlá, stačí ji jemně zatlačit pomerančovým dřívkem. Pokud však pokrývá nehtové lůžko, sáhněte po speciálních kleštičkách na nehtovou kůžičku, kterými ji bezbolestně odstraníte. Nehet potom bude připravený na následnou péči a nanášení barevného laku. 

 1. Podkladová báze 

Na připravený a odmaštěný nehet aplikujte podkladovou bázi, pokud chcete nanášet i barevný lak nebo nehty dále upravovat. V opačném případě stačí použít zpevňující průhledný lak a máte hotovo. 

 1. Barevný lak

Po zaschnutí podkladové báze můžete začít lakovat barevným lakem. Lak je potřeba nanést rovnoměrně v tenké vrstvě. Štěteček umístěte do středu nehtu a táhněte směrem nahoru. Poté se vráťte zpět, ale štěteček směřujte směrem dolů a do stran nehtu. Pokud jste přetáhly, stačí sáhnou po pomerančovém dřívku a zbytky barvy odstranit. Po důkladném zaschnutí první vrstvy, naneste také druhou vrstvu laku. 

 1. Závěrečná vrstva

Po zaschnutí druhé vrstvy stačí nanést závěrečnou vrstvu ochranného laku tzv. top coat, který prodlouží životnost laku a dodá mu lesk. Po té aplikujte také nehtový olejíček, který dodá potřebnou hydrataci.