KrásaKrása a móda

Jak se ve 40, 50 i 60 stále cítit i vypadat na 30? Odborníci radí toto

Jak se ve 40, 50 i 60 stále cítit i vypadat na 30? Odborníci radí toto

Jak se lidově říká – jediná spravedlnost na světě je ta, že všichni jednou zestárneme. Lék na mladiství vzhled zatím neexistuje, ale věřte, že je spoustu způsobů, jak se cítit v každém věku dobře. Zde je několik našich tipů, jak se cítit a vypadat stále na 30.

Správná péče o pokožku

Proces stárnutí můžete zpomalit vhodnou péčí o svou pleť i pokožku těla. Je dokázáno, že s přibývajícími roky, se pokožka vysušuje, proto má pak tendence, vypadat starší a vrásčitější. Proto ji dodávejte dostatečnou vláhu pomocí hydratačních krémů, které jsou obohacené o oleje.

To samé samozřejmě platí i pro naši pleť, která nesmí být dehydratovaná. U ní je ale také zásadní správná skincare jako je odličování, používání SPF a denních a nočních krémů.

U make-upu platí méně je někdy více

Místo make-upu v tmavších barvách sáhněte spíše po světlejším odstínu, který působí mladistvě. Těžké make-upy mají navíc tendence, více se usazovat do vrásek. Pokud potřebujete více krycího efektu, vyzkoušejte spíše tónovací hydratační krém. To samé platí u rtěnek, zde se zaměřte spíše na nude odstíny.

Držení těla

S přibývajícím věkem máme tendenci, hrbit se, čímž pak působíme na okolí křehce. Když sedíte, zaměřte se na to, abyste prodloužili krk, srovnali si ramena a mírně vystrčili hrudník. Díky tomu se budete cítit také sebevědoměji.

Držte krok s módou

Je důležité, cítit se dobře nejen ve svém těle, ale také oblečení. Pokuste se však, držet stále krok s aktuálními módními trendy. Oblékejte se dle své velikosti, zbytečně velké oblečení vás bude rozšiřovat, což je rozhodně nežádoucí. Vyzdvihněte své přednosti.

Snižte konzumaci cukrů

Pokud si chcete udržet mladistvý vzhled, vyvarujte se cukrům. Ty totiž zrychlují proces stárnutí a vytváření vrásek. Cukry navíc zvyšují riziko zánětů v těle, což tělu také nesvědčí. Nezapomeňte, že sacharidy se při trávení rozkládají na cukry, takže je vhodné, zbytečně tělo nevystavovat nadměrné konzumaci sacharidů.

Dostatek spánku

Spánek je důležitý nejen pro naše tělo, protože během něj se regenerují veškeré naše buňky. Jeho nedostatek způsobuje napuchlé oči a kruhy pod nimi. Nedostatek spánku navíc vysušuje pokožku, proto jsou pak viditelnější i vrásky. Během spánku se navíc zvyšuje tvorba kolagenu, který zvyšuje průtok krve, proto pak pokožka vypadá mladší.