KrásaKrása a módaMódaPleť

Jak se o sebe starat v důchodu: Tipy pro konec léta 2023

Jak se o sebe starat v důchodu: Tipy pro konec léta 2023

Možná nechodíte každý den do práce, to však rozhodně neznamená, že se o sebe nemusíte starat. Naopak. Nyní konečně máte dostatek času na to, abyste se soustředily na péči o svou pleť, o své vlasy, celé tělo, případně pečovaly i o své duševní zdraví. Vyrazit můžete klidně i na nákup do obchodů s oblečením či s obuví.

Péče o zralou pleť

Pokožka ve zralém věku ztrácí svou pružnost a elasticitu. Objevují se vrásky a pigmentové skvrny. Chcete-li stárnutí pleti oddálit, používejte pravidelně hydratační krémy. Především v létě chraňte svou pokožku před sluncem. V ideálním případě používejte kvalitní denní krémy s UV filtry, případně pravidelně na pokožku nanášejte krém opalovací.

Péče o tělo

Chcete mít krásnou postavu? Patrně vám to dá více práce než za mlada, a to kvůli estrogenu, který v období klimakteria u žen ubývá. Velkou výhodu však ženy v důchodovém věku mají v tom, že obvykle nejsou tolik ve stresu.. Jejich nadledvinky tudíž neprodukují tolik hormonu kortizolu a hubnutí je snazší.

Dámy v důchodu také mají více času věnovat se sportům. Zcela dostačující je například plavání, jízda na kole, chůze nebo třeba nordic walking. Konec léta a začátek podzimu ke sportování a procházkám v přírodě přímo vybízí.

Meditace a relaxace

Dbejte o své duševní zdraví. Léto je ideálním ročním obdobím, kdy si můžete užít procházky přírodou, meditaci na pláži nebo na louce. Doporučit můžeme cvičení jógy ráno před domem při východu slunce nebo noční pozorování hvězd.

Módní tipy pro starší dámy

Chcete vypadat mladě a šik? Obměňte svůj šatník. Vyřaďte z něj trička s obrázky a nápisy, děravé džíny a příliš krátké sukně. Nakupte si oblečení z kvalitních materiálů. Slušet vám budou pouzdrové sukně, kalhoty do pasu nebo zavinovací šaty. Vhodné jsou světlejší barvy, které vás rozzáří a uberou vám roky.