KrásaKrása a módaPleťVlasy

Jak po létě vypadat mladší? Poradíme, co musíte udělat

Jak po létě vypadat mladší? Poradíme, co musíte udělat

Pokud pro vás léto nebylo zrovna odpočinkovým obdobím a pracovaly jste od rána do večera, máme pro vás pár beauty tipů. Víme, co prospěje vašemu tělu, pokožce i vlasům. Díky nám budete vypadat o několik let mladší.

Úprava jídelníčku

Nekupujte už žádné čokolády a sladkosti, nemlsejte večer u televize nezdravé chipsy a nezapíjejte stres vínem. Naopak do svého jídelníčku zařaďte ryby, ovoce, zeleninu a kvalitní oleje. Místo sladkých limonád a alkoholu pijte obyčejnou vodu nebo zelený čaj.

Tip pro vás: Vyzkoušet můžete i jednodenní půst. Zvolte si jeden den v týdnu a pijte pouze vodu, bylinkové čaje nebo čerstvou zeleninovou šťávu.

Péče o pleť a o pokožku

Nesnažte se ušetřit na krémech určených k péči o pleť a pokožku. Kupte si krémy kvalitní a vhodné pro váš typ pleti. Ideální jsou krémy, které vaši pleť zároveň ochrání před slunečním zářením. Právě slunce je totiž do velké míry zodpovědné za předčasné stárnutí pleti, vznik vrásek a pigmentových skvrn.

Tip pro vás: Používejte také krém na oblast kolem očí. Je zde citlivá a jemná pokožka, která si zaslouží speciální péči.

Péče o vlasy

Léto dá obvykle vlasům zabrat, po jeho skončení zůstanou vlasy často suché a polámané. Pořiďte si tedy regenerační přípravky a o vlasy se postarejte. Vyzkoušet můžete nejrůznější masky na vlasy i regenerační šampóny. Pokud si nevíte rady, jaké produkty použít, požádejte o pomoc odborníky.

Tip pro vás: S koncem léta udělejte konec i roztřepeným konečkům a smyté barvě. Objednejte se do kadeřnického salonu a uvidíte, že až budete odtamtud odcházet, omládnete o několik let.