DalšíKrásaZdraví

Jak nepřibrat během Velikonoc: 3 zaručené tipy

Jak nepřibrat během Velikonoc: 3 zaručené tipy

Velikonoce jsou tady a s nimi i čas strávený doma se svými nejbližšími. Stejně jako na Vánoce i na Velikonoce hrozí, že kvůli bohatě prostřené tabuli přiberete. Jak tomu zabránit?

Velikonoce prožijte jinak než doposud

Máte-li nastavený redukční režim a nechce se vám z něj vybočovat ani na Velikonoce, můžete letošní svátky jara prožít jinak než doposud. Zvlášť pokud nejste rodiče malých dětí, které se na velikonočního zajíčka těší, můžete na Velikonoce odjet na nějaký pobyt, kde uniknete velikonočním návštěvám a s nimi spojenému obžerství. Pokud jste sami a nemáte žádné závazky, nic se nestane, když o Velikonocích věnujete všechen čas jen sobě, zdravému jídlu, spánku a odpočinku. V úterý po Velikonočním pondělí na tom budete podstatně lépe než vaši kolegové, kteří si Velikonoce užili se vším všudy.

Oblíbená jídla letos připravte o chlup zdravěji

Není však důvod se k Velikonocům stavět zády, protože kdy jindy se vidět se svými blízkými než o prodlouženém víkendu? Potom ale vaše oblíbená jídla připravte o chlup zdravěji – místo těžké majonézy do salátu použijte lehčí jogurt. Všude přítomná vajíčka nejsou na škodu, protože jsou zdrojem bílkovin. Chce to pouze nepřehnat s velikostí porce. K pro Velikonoce typickému jehněčímu přidejte větší porci zeleniny a zmenšete přílohy. Také pomůže, když:

  • suchý únor protáhnete až na letošní Velikonoce, protože alkohol je vždy velkou kalorickou bombou,
  • ochutnáte od všeho, jen dodržíte rozumné množství,
  • nebudete se přejídat na večer,
  • dodržíte pitný režim.

Velikonoční obžerství vyvažte pohybem

A jak lépe splatit kalorický dluh než pohybem? Abyste si mohli o Velikonocích trochu dopřát, přidejte do každého svátečního dne pohyb navíc. Vyjděte s přáteli na velikonoční výšlap, po zimě oprašte kolo nebo si s kamarádkou zajděte do posilovny nebo zaplavat. Kdo říká, že musíte sedět před televizí a jen se nacpávat?

Hlavní je, abyste si Velikonoce užili. Komu se během nich podaří nepřibrat ani kilo, ten si může gratulovat. Za drobné vybočení z režimu se ale zbytečně nemrskejte. Od toho je tady pondělní pomlázka. Velikonoce berte jako mírnou odměnu za vaše předchozí snažení. Už v úterý najeďte na běžný redukční nebo udržovací režim a buďte se sebou v pohodě.