KrásaKrása a móda

Jak namalovat spodní oční linky: 5 druhů očních linek

Jak namalovat spodní oční linky: 5 druhů očních linek

Přejete si mít výrazný až dramatický pohled? V tom případě, si udělejte ke klasické lince i spodní oční linku. Připravili jsme si pro vás krok za krokem jak na tuto parádu a zároveň jak ještě víc look okořenit.

Druhy očních linek

Než začnete samotným nanášením linky shrneme si varianty očních linek, mezi kterými si najdete favorita.

  • Gelové oční linky – rychleji zasychají, nanášejí se štětečkem, dají se rozmazávat  
  • Linka ve fixe – jsou velice oblíbené u začátečníků, hrot chytá na sebe části stínů a zanáší se
  • Tekutá oční linka – pomaleji zasychají, jsou velice pigmentované
  • Tužka na oči – lze ji rozmazat, vhodná do vnitřních linek oka
  • Černý stín – jemné neostré linky, nanáší se štětcem

Gelové oční linky, tužka na oči a černý stín

Nejprve vás seznámíme s linkami, které vytváří nejen ostré linie, ale také se dají před zaschnutím lehce rozmazávat. Na gelové linky a stíny budete potřebovat zkosený štěteček, který vás krásně navede kolem oka. Štěteček, popřípadě tužku přiložte na spodní linku oka, což je linie u spodních řas nebo těsně pod nimi. Pro dramatičtější vzhled vezměte malý kulatý štětec, kterým rozetřete dané černé linky

Linka ve fixe a tekutá oční linka

Pro začátečníky doporučujeme si vybrat linku ve fixe, jelikož díky hrotu máte v ruce stabilitu. Oproti tomu klasická tekutá oční linka má krátký štěteček, který se lehce pohne při sebemenším zaváhání. Ať už se jedná o fixu nebo klasiku, obě tyto varianty jsou velice pigmentované. Jediné mínus si nese fix, jelikož může na hrot nanést části pigmentu. Aplikace je stejná jako u tužky, naneste linku pod spodní řasy.

Shrnutí

Pro dramatickou vizáž si k horní lince přidejte spodní černou nebo barevnou linku. Můžete použít linky v gelu, tekuté, ve fixu nebo tužku či stíny. Některé varianty se nanáší štětečkem a ostatní mají své vlastní aplikátory. Tužku můžete dodat i do vnitřních linií oka.