Další

Jak na jarní úklid: Tipy na co nezapomenout

Jak na jarní úklid: Tipy na co nezapomenout

Na jaro už se určitě těšíte. S tímto ročním obdobím jsou však spojené nejen procházky probouzející se přírodou a první výlety na kole, ale i jarní úklid. Ten už bývá oblíbený o poznání méně. Poradíme vám, na co během jarního úklidu určitě nezapomenout. Tady je 5 věcí, které musíte udělat.

Úklid a obměna oblečení

Připravte šatník na jaro a na léto. Ukliďte z předsíně tlusté zimní kabáty a bundy, schovejte do botníku kozačky a vytáhněte jarní oblečení a obuv. Pokud máte děti, ujistěte se, že jim jarní oblečení a obuv padne, případně rovnou vyrazte na nákupy.

Najdete-li ve skříni zimní kousky, které jste během letošní zimy ani jednou nevynesly, prodejte je, darujte nebo rovnou vyhoďte. Neskladujte zbytečně oblečení, které nenosíte.

Okna a vše kolem nich

Umyjte veškerá okna v domě či bytě. Nezapomeňte ani na zasklené balkóny, sklo v prosklených dveřích a zrcadla. Současně s mytím okem vyperte všechny záclony a závěsy, otřete žaluzie od prachu.

Domácí spotřebiče

Prohlédněte všechny spotřebiče, které doma máte a postarejte se o ně. Odstaňte vodní kámen z rychlovarné konvice, odmrazte mrazák, umyjte ledničku. Čím lépe se o spotřebiče budete starat, tím déle vám budou sloužit.

Zahrada, pergola, balkón

Je sice hezké, že váš dům nebo byt září čistotou, ale zapomínat byste rozhodně neměly ani na balkóny, zimní zahrady, pergoly či zahrady. Ukliďte i na těchto místech. Vezměte do ruky hrábě či koště a ukliďte tato místa od nepořádku, který se zde během zimy usadil. Vyndejte z garáže nebo ze sklepa zahradní nábytek, rozmyslete si, co budete letos venku pěstovat.

Dekorace

Odměňte se za náročný úklid. Pořiďte si do interiéru nebo ven nové květiny, pověste na dveře jarní věnec. Pusťte se do výroby jarních dekorací společně s dětmi. Nezapomínejte na to, že nejen čistota je důležitá k tomu, abyste se v domě či bytě cítily opravdu doma.