Krása a módaMóda

Jak na džínovou bundu: 3 tipy na nošení a kombinace

Jak na džínovou bundu: 3 tipy na nošení a kombinace

Džínovina je věčná. Rozhodně by tedy neměla chybět v šatníku žádné ženy a to jak v podobě kalhot nebo sukně, tak i jako džínová bunda. Díky ní vytvoříte outfit nejen sportovní či ležérní, ale také dokonale elegantní. Jak ji tedy nosit a s čím ji kombinovat? Nechte se inspirovat našimi tipy.

1. Oversize je opět na výsluní

Větší střihy zažívají opět návrat. Prim hrají především u oděvů, které tvoří svrchní vrstvu a tou je také džínová bunda. Větší střihy nabízejí dokonalé pohodlí a rozhodně jsou praktické. Vhod vám přijdou především v období jara a podzimu, kdy je venku ještě chladno a vy si pod ně můžete obléci svetr nebo mikinu. Chcete-li dát vyniknout svým ženským křivkám, oblékněte k oversize bundičce legíny nebo slim džíny. Dokonalý outfit doladíte kotníčkovými botami.

2. Využijte vrstvení

Jarní a podzimní rána bývají chladná a občas i přes den je ještě zima. Džínovou bundu si však klidně oblékněte. Využijte ji pro vrstvení. Vyzkoušejte různé materiály i délky spodních vrstev. Něco zakryjte, něco zase nechte vykouknout. Džínovou bundu nechte klidně rozepnutou. Pokud se oteplí, můžete některé vrstvy odložit.

Džínová bunda dokonale pasuje s delším svetrem. Klidně si oblékněte nějaký ten teplejší kousek, který vás v přechodovém období zahřeje. Obléknete-li si větší kousek, pak na něj použijte výše zmiňovanou oversize džínovou bundu. Tu pak nechejte rozepnutou. Svetr můžete nahradit i mikinou, třeba s kapucí. Hned tak získáte sportovní a přesto ležérní outfit. Pod mikinu můžete obléci stylové triko.

Další variantu dokonalou pro vrstvení představuje triko s košilí. Pro chladnější dny se hodí košile flanelová. Zvolte model v delší délce a nechte ji z pod bundy vykukovat. Jakou barvu zvolit? To záleží na vašich preferencích. Může být jednobarevná nebo třeba kostičkovaná.

Objeví-li se sluníčko, klidně provětrejte šaty nebo sukni. I k těmto kouskům se džínová bunda hodí. Skvěle vypadá kombinace pletených šatů a džínové bundy. Pro sukni volte materiály mezi které patří manšestr, denim nebo pletenina.

3. Džínová bunda pod kabát

Pokud bude venku opravdu chladno, chybu neuděláte, když obléknete džínovou bundu pod teplejší kabát. Pod bundu pak postačí pouze lehčí tričko. Vždyť vrstvení je skvělá věc a džínová bunda nemusí být zákonitě svrchní vrstva.