KrásaKrása a móda

Jak na bílé zuby? 5 tipů pro dokonalý úsměv v roce 2023

Jak na bílé zuby? 5 tipů pro dokonalý úsměv v roce 2023

Závidíte hercům a nejrůznějším celebritám jejich krásné bílé zuby? Už nemusíte. Máme pro vás několik tipů, jak docílit toho, aby i váš úsměv přitahoval pozornost a každý vám ho záviděl. S bělením zubů vám pomůže odborník, ale zvládnete to i sami doma.

Správné čištění zubů a bělící zubní pasta

To, že si každá ráno a večer čistíte zuby, je samozřejmostí. Zuby si však rovněž musíte čistit správně (krouživými pohyby) a doporučuje se také používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. V případě potřeby pak zubní nit.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet také bělící zubní pasty. Počítejte však s tím, že výrazně bílé ale vaše zuby po jejich použití nebudou. Bělící pasty spíše udržují stávající odstín zubů.

Dentální hygiena

Nevynechávejte preventivní prohlídky u svého zubaře (1x za rok) a dentální hygienu, kde vás zbaví například vodního kamene. Zubí vám tu vyčistí ultrazvukem nebo pomocí pískování a váš chrup pak bude bělejší.

Bělení zubů odborníkem

V ordinaci vám mohou zuby vybělit speciálním bělícím gelem a jeho působení urychlit laserem nebo UV zářením. Výhodou je především to, že výsledný efekt vybělených zubů přetrvává několik let.

Vychytávky na doma

Zapomeňte na babské rady a nepokoušejte se zuby doma bělit citronem nebo jedlou sodou. Zbytečně byste si mohly zničit zubní sklovinu. Na trhu jsou však dostupná nejrůznější bělící pera, pudry, gely nebo bělící pásky na zuby. Než nějaký produkt zakoupíte, přečtěte si jeho recenze. Pozor, veškeré bělící produkty pak používejte přesně podle návodu!

Prevence

Zaměřte se na prevenci. Mnohem snadnější je udržovat zuby bílé, než se je pak snažit vybělit. Barva vašich zubů závisí nejen na genetických predispozicích, ale například i na vašem životním stylu. Zubům neprospívá kouření ani nadměrné pití kávy, vína nebo džusů. Na zubech zanechávají skvrny taktéž některé druhy ovoce (borůvky, ostružiny, třešně, granátová jablka). Pokud se oblíbených pochutin nedokážete vzdát, vyplachujte si alespoň pravidelně ústa ústní vodou a čistěte si zuby.