Další

3 Tipy jak maximálně využít poslední teplé dny: Nejlepší aktivity

3 Tipy jak maximálně využít poslední teplé dny: Nejlepší aktivity

Stále ještě máme krásné a teplé dny, které přímo vybízejí k různým aktivitám. Jak je tedy využít, co podniknout a kam se podívat?

Cyklistika

Výlety na kolech se těší velké oblibě a to především díky tomu, že po celé naší republice je velké množství dobře udržovaných cyklistických tras. Kam se tedy vypravit?

  • Železná Ruda

Vypravíte-li se na Šumavu, rozhodně zavítejte do Železné Rudy. Zde se nachází bikepar Špičák. Ten nabízí různé druhy terénů, na kterých si můžete vyzkoušet svoje dovednosti. Jeho součástí je několik tras různé obtížnosti a v provozu je od poloviny června, do poloviny září. Na jeho vrchol se dostanete sedačkovou lanovkou a dolů již jedete na svém kole.

  • Bystřice nad Pernštejnem

Zde se nachází několik různých cyklistických tras určených jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené cyklisty. Trasy vedou k různým zajímavým místům. Mají různou délku i náročnost. Nabízejí relaxaci, historické i přírodní výhledy, ale i zábavu.

Vodaření

Vzhledem k tomu, že počasí je stále ještě teplé, můžete se vypravit i na vodu – na kanoi nebo třeba na raftu. Vodáctví je u nás velice oblíbené. A kam se tedy vypravit?

  • Řeka Berounka

Díky tomu, že je celý její tok dobře splavný, stala se Berounka oblíbeným cílem vodáků. U Hlásné Třebáně narazíte dokonce na Vodáckou naučnou stezku Berounka. Její součástí je 14 stanovišť s informačními tabulemi a celou řadou zajímavostí nejen o řece, ale i o jejím okolí.

  • Ploučnice

Svůj pramen má na svazích hory Ještěd a u Děčína se vlévá do Labe. Vodákům nabízí kouzelné meandry a několik míst pro stanování.

  • Sázava

Sázava nabízí jak klidnou plavbu, tak i peřeje. Ve střední a dolní části toku se nachází velké množství jezů, jejichž součástí jsou vorové propusti. Vydáte-li se na Sázavu, nebudete litovat. Tento vodní tok patří mezi nejkrásnější.

Užijte si adrenalin

Také milovníci adrenalinu určitě využijí toto nádherné počasí pro své adrenalinové kousky.

  • Bobová dráha v Praze na Proseku

Tady si užijete zábavu celoročně. Připravena je zde nerezová dráhy, ve které pojedete rychlostí 62 km/h. Můžete si však užívat i vyhlídkovou jízdu. Rychlost si regulujete pomocí brzdové píky. Takže se na dráhu může vypravit celá rodina.