KrásaKrása a móda

Jak dlouho vydrží microblading a kolik si na něj v roce 2024 připravit

Jak dlouho vydrží microblading a kolik si na něj v roce 2024 připravit

Microblading je v podstatě jedním z druhů permanentního make-upu. Slovo „permanentní“ nám evokuje, že efekt, jehož se pomocí těchto procedur dosáhne, trvá navždy. To však není s ohledem na techniku i přirozené vlastnosti naší kůže dost dobře možné. Dochází totiž k normální obnově kožních buněk, a proto vytetované obočí časem zesvětlá až vybledne téměř úplně. Tak tedy, jak dlouho vydrží microblading?

Jak dlouho vydrží microblading

Microblading bývá ve srovnání s pudrovým obočím o něco bolestivější, což způsobuje náročnější technika tetování. Zpravidla se o něco hůře hojí a paradoxně nevydrží tak dlouho. Pudrové obočí totiž při správné péči vydrží v dobrém stavu i dva roky, zatímco u microbladingu počítejte pouze se 12-18 měsíci. Cena za doplnění však bývá oproti té původní nižší a pohybuje se zpravidla mezi 2000 a 3500. Při první aplikaci počítejte zhruba s dvojnásobkem.

Permanentní make-up obočí

Souměrné a tak akorát husté obočí je sen většiny z nás. Bohužel se často musíme smířit s tím, že nám od přírody nebylo příliš naděleno. V minulosti pro takové případy existovala pouze jedna možnost, a to každodenní dokreslování. Dnes již můžeme vstávat s radostí a cítit se skvěle hned od rána. Nabízí se nám totiž skvělá varianta permanentního make-upu na obočí!

Obvykle se rozlišují dvě základní metody permanentního make-upu na obočí. Jedním z nich je vláskování čili microblading. Jde o techniku, která napodobuje jednotlivé chloupky v obočí. Výsledek potom působí velmi realisticky a přirozeně. Další metodou je potom takzvané „pudrové obočí“. Zde je cílem dosáhnout efektu obočí dokresleného pudrem. V praxi se můžete setkat s i kombinací těchto dvou metod, tedy s takzvaným 3D tetováním obočí.