Další

5 ideálních míst na podzimní prodloužený víkend: jak si užít zasloužený odpočinek!

5 ideálních míst na podzimní prodloužený víkend: jak si užít zasloužený odpočinek!

I podzimní čas je ideální volbou pro zasloužený odpočinek. Využijte třeba prodloužený víkend. Kde a jak si užít zasloužený odpočinek? Nechte se inspirovat našimi tipy.

1. Tropical Islands Německo

Chcete zažít tropický ráj i v pošmourném podzimním čase? Pak se vydejte právě do Tropical Islands. Rozkládá se severním směrem od Drážďan a jižně od Berlína. Vybrat si můžete jednu ze dvou variant – Tropical World představuje tropické atrakce. Pro wellness účely jsou pak určené sauny a SPA zóny.

  • Tropical World – Potěší vás tropickým pralesem s vodopády, lagunou a písečnou pláží. Kromě toho zde na vás čeká velké množství atrakcí a různé zóny. Patří k nim třeba tropické moře, dětský Tropino club nebo nejvyšší německý tobogán.
  • Tropical Sauna a SPA zóna – Zde si můžete užít několik různých saun, parní lázně, kosmetiku, masáže nebo fitness.

2. Termální lázně Zakopané

Nacházejí se v polské části Tater. Relaxaci nabízí velké množství bazénů, které mají termální vodu. Využít můžete masáže, saunu, parní lázně nebo bahenní koupele. Nejen na děti zde čekají tobogány. Ve městě se také nachází Aquapark, který má geotermální vodu. Jeho součástí je saunový svět a připravené jsou i různé atrakce. Oblibě se těší také termály Szaflary

3. Wellness centrum Babylon Liberec

Toto Wellness centrum je připraveno hýčkat všechny vaše smysly. Centrum na první pohled připomíná antické lázně. Přináší vám rozmanité procedury. Vyzkoušejte třeba vířivý bazén, tureckou páru, finskou saunu nebo třeba solný důl. Těšit se můžete také na Sauna klub Afrikana. Užijte si příjemný odpočinek a stres hoďte za hlavu.

4. Balneopark Priessnitzovy lázně

Lázně se nacházejí v Jeseníku. Nad lázeňským areálem je umístěný unikátní balneopark, který je postavený v přírodním areálu. Vyzkoušejte Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin – jedná se o koupel nohou spojenou s akupresurou. Pro odpočinek a cvičení jsou určené terasy parku. Priessnitzova léčba podporuje snižování vysokého krevního tlaku, posiluje imunitu a léčí bolest hlavy.

5. Spa Resort Libverda

Tento resort se nachází v Jizerských horách, v malebném lázeňském městečku Libverda, které se rozkládá nedaleko Liberce. Odpočinek a relax nabízejí nejen zdejší minerální prameny, ale také klid a blízkost přírodní krajiny.