Krása a módaNehty

Hořký lak na nehty: 2 nejlepší hráči proti zlozvyku

Hořký lak na nehty: 2 nejlepší hráči proti zlozvyku

Jste nervózní, nestíháte nebo se vám něco nedaří? Vidíte své nehty a hned máte nutnost si je okusovat? Zhruba 25% dospělých lidí se tohoto zlozvyku nezbavili a díky stresu si nehty koušou dál. Jak se toho zbavit? Nejen na tuto otázku vám odpovíme v následujícím článku.

Hořký lak Urgo FILMOGEL

Průhledný lak s hořkou chutí zamezuje okusování nehtů a cucání prstů, navíc přispívá k péči o nehtovou kůžičku a zlepšuje kvalitu nehtů. Před použitím vždy protřepejte lak a nanášejte ho každý den na čisté a suché ruce. Používejte ho do okamžiku, kdy budou vaše nehty posílené a vy už nebudete mít chuť si je okusovat.

PODOPHARM PODOFLEX hořký lak

Zde máme dalšího hráče proti okusování nehtů. Bezbarvý lak obsahuje hořkou bezpečnou látku. Dále je obohacen o filmotvorné pryskyřice, které posilují nehtové ploténky. Vhodné je též i pro děti starší tří let. Stačí nanést 1-2 vrstvy laku na čisté a suché nehty a nechte uschnout. Působí okamžitě po zaschnutí a jeho hořká chuť vydrží 2 dny. Opakujte do té doby, dokud nedosáhnete požadovaného účinku.

Co způsobuje kousání nehtů

Díky tomuto zlozvyku se můžou objevit zdravotní problémy:

  • Při okusování nehtů a kůžičky se dostávají bakterie přímo na sliznici v ústech
  • Nehty jsou více náchylnější k plísním
  • Poškozuje zubní sklovinu
  • Citlivé a bolavé konečky prstů
  • Celková deformace

Příčina okusování

Největší příčinou je stres a celkově stresové situace. Dále zde máme nervozitu, strach nebo potlačovanou agresi. Dalším spouštěčem může být nuda u televize nebo při telefonování. Kousání může mít i lékařskou příčinu, a tou je nedostatek vápníku, ale místo nehtu si raději dejte tvaroh nebo sýr.

Shrnutí

Hořká chuť těchto nezávadných laků vám určitě znepříjemní zážitek z okusování nehtů. Při pravidelném používání laku Urgo nebo Podopharm se tohoto zla zbavíte a budete mít krásné vyživené nehty.