DalšíHoroskopy

Hodíte se k sobě s partnerem: test podle 3 ukazatelů

Hodíte se k sobě s partnerem: test podle 3 ukazatelů

Občasné neshody jsou ve vztahu běžné a patří k němu. Vždyť přece nic není zalité sluncem, a pokud je musí to být nuda. Pokud jsou však hádky na denním pořádku a vy máte pochybnosti, jestli se k sobě vůbec hodíte, zkuste si zodpovědět následující otázky.

  • Podobné hodnoty a životní představy
  • Fyzická a duchovní přitažlivost
  • Cítíte se dobře a máte si co říct

Podobné hodnoty a životní představy

Na začátku vztahu je vše zalitém sluncem. Později (přibližně po roce) se začínají objevovat mezi partnery první rozdíly. Většina párů začíná řešit společné bydlení, seznámení s rodinou a tak dále.

V tuto chvíli ej potřeba si vyjasnit, co oba partneři od života očekávají a jakou mají vizi do budoucna. V případě, že jsou představy po boku aktuálního partnera, je to na dobré cestě.

Hodnoty a životní představy nemusí mít stejné, ale měli by být obdobné. Zkuste se zamyslet na tématy jako je práce, životní styl, finance, ale zvažte také obecné názory. Pokud si jeden z vás představuje, že chce život v zahraničí a druhý nechce opustit rodnou zem, pravděpodobně tu pšenka nepokvete.

Fyzická a duchovní přitažlivost

Ať si každý říká co chce, ale je to právě fyzický vzhled, který nás zaujme na partnerovi jako první. Fyzická přitažlivost netrvá věčně. V tu chvíli přichází na řadu propojení emocionální. Jen při fungujícím emocionálním propojení může panovat ve vztahu důvěra, pocit bezpečí, a dokonce i intimita.

Cítíte se dobře a máte si co říct

Ve fungujícím vztahu by se měl člověk vedle druhého sám sebou. Jen díky tomu může ve vztahu fungovat důvěra, která navodí pocit bezpečí. Součástí každého fungujícího vztahu by měla být také vzájemná podpora, a to zejména při respektování preferencí partnera.