Krása a módaMóda

Tohle oblečení si v roce 2024 nekupujte: 3 nejhorší kousky

Tohle oblečení si v roce 2024 nekupujte: 3 nejhorší kousky

Někdy se dá chybám předcházet, zejména těm v módním světě neustále měnících se trendů. Než se nadchnete pro nový kousek, je potřeba se nejen pořádně zamyslet nad tím, zda pro něj budete mít ve své skříni využití, nýbrž také přečíst si tento článek!

Úzké džíny s vysokým pasem

Ano, už je to tak! Úzkým sexy džínům s vysokým pasem, které tolik vaší postavě lichotily, už dávno odzvonilo. My jejich koupi tedy rozhodně nedoporučujeme a zároveň varujeme, pokud je přesto budete v módních obchodech hledat, protože z nich pomalu a jistě mizí, a proto je pravděpodobně ani nenajdete.

Letos jsou trendy kalhoty do zvonu a s rozšířenými nohavicemi. Nezatracujte tuto vracející se módu, protože tento střih kalhot vám bude lichotit a prodlouží vaši postavu. Co třeba černé flared legíny?

Fast fashion kousky

Pokud vám záleží na přírodě a jdete ruku v ruce s ekologií, třídíte odpad nebo recyklujete, měli byste přestat nakupovat oblečení tzv. fast fashion. Nejčastěji se jedná o obchody jako je Shein, které každý týden přicházejí s novým módním trendem a prodávají oblečení tak levně, že lidé neřeší uhlíkovou stopu svých nových kousků a jen nakupují, nakupují a zase nakupují.

To, v čem se necítíte dobře

Dalším kouskem z vašeho šatníku, kterého byste se měli co nejdříve zbavit a nic podobného už nikdy nekupovat je jednoduše to, v čem se necítíte dobře. Pravděpodobně každý z nás to již někdy v minulosti zažil – prodavačka v obchodě se vám věnuje, podává vám stále další a další džíny, chválí vás, až nakonec podlehnete a i přes svůj vnitřní nespokojený pocit si je přece jen koupíte. Po několika dnech nošení je však odložíte na dno skříně, kde leží do teď.

Příště se této situaci vyhnete jednoduše tak, že poslechnete sami sebe a koupíte si pouze ten kousek oblečení, ve kterém se cítíte dobře a máte chuť při chůzi ulicí tancovat.