KrásaKrása a móda

Co opravdu pomáhá na vrásky: 4 vyzkoušené fígle

Co opravdu pomáhá na vrásky: 4 vyzkoušené fígle

Zděsili jste se při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži v oblasti očí hyzdí tenké vrásčité linky? Možná vám hlavou okamžitě proběhla otázka, co opravdu pomáhá na vrásky, abyste se těchto projevů stárnutí co nejrychleji zbavili. A víte co? Pár tipů bychom pro vás měli!

Co opravdu pomáhá na vrásky? Zkuste tohle!

Ať chceme nebo ne, vráskám se nevyhne žádná z nás. Ty vůbec první se kolem očí začínají objevovat cca kolem 30 roku života – u některých žen se o překvapení postarají třeba už v pětadvaceti. Hledíte tipy a triky, co opravdu pomáhá na vrásky? Za nás je to tahle čtveřice fíglů.

  • Zbavte se neřesti v podobě kouření
  • Nalijte si pravidelně zelený čaj
  • Dopřejte tělu zásobu vitamínu C a E
  • Vsaďte na dvojici v podobě retinolu a kyseliny hyaluronové

Zbavte se neřesti v podobě kouření

Na kouření není nic zdravého, to všichni dobře víme. Co si mnoho žen neuvědomuje, je fakt, že volné radikály narušují strukturu kůže a nikotin, který je nedílnou součástí cigaret, poškozuje elastin a kolagen. Pozor také na e-cigarety.

Nalijte si pravidelně zelený čaj

Věděli jste, že zelený čaj obsahuje silné antioxidanty, takzvané katechiny. Naučte se jej pravidelně pít a tím prospějete mladistvému vzhledu pokožky.

Dopřejte tělu zásobu vitamínu C a E

Co opravdu pomáhá na vrásky? Dalším tipem je dostatek vitamínu C a E. Tahle dvojice funguje jako pomoc proti předčasnému stárnutí a vzniku vrásek. Zatímco vitamín C zvyšuje tvorbu kolagenu, vitamín E chrání buněčné membrány před škodlivými volnými radikály.

Vsaďte na dvojici v podobě retinolu a kyseliny hyaluronové

Tvorbu kolagenu, ke které se pojí pružnost naší pleti, podporuje další účinný antioxidant – retinol. Ten napomáhá při regeneraci buněk. I kyselina hyaluronová může být nápomocná. Váže totiž na sebe vodu, která se poté uvolňuje do pokožky a postupně se zde vstřebává. Pleť je pak hladká a působí svěže.