Vlasy

Hnědočervené vlasy: Jak je nosit v roce 2024

Hnědočervené vlasy: Jak je nosit v roce 2024

Hnědočervené vlasy mohou být absolutně okouzlující. Jak taková barva vlastně vypadá a jak ji nosit?

Jak vypadá hnědočervená barva vlasů

Hnědočervené vlasy jsou tvořeny směsí různých odstínů červené a hnědé,. Tyto barvy nabízejí maximální variabilitu odstínů od těch tlumených až po zázvorové.

Na svých kadeřích si tak můžete vyzkoušet třeba:

  • odstín zázvorového piva
  • odstín kaštanový
  • odstín měděný
  • odstín burgundský
  • odstín karmínový
  • odstín čokoládové třešně
  • odstín mahagonový

Spektrum hnědočervených odstínů je tak mimořádně rozsáhlé a ačkoli většinou se tím rozumí tón s podílem teplého pigmentu, najdeme mezi nimi i barvy studenější.

Ve srovnání s klasickou zrzavou jsou tyto teplé tóny, ačkoli pocházejí ze stejné barevné palety, jemnější a také hlubší. Tím vám dodávají jistou sofistikovanost.

Toho využívají i slavné dámy. Na červeném koberci jste už s podobným odstínem ve vlasech tak mohla spatřit nejednu celebritu. Vyzkoušely si ho například Zendaya, Ashley Graham nebo Miranda Kerr.

Jak nosit hnědočervenou na vlasech

S hnědočervenými kadeřemi budete nepřehlédnutelná, tajemná, ale současně nebudete poutat pozornost na první pohled. Řada z tónů v této škále také primárně sluší tmavší pleti.

V doprovodu tohoto odstínu z pokožky vystupuje především růžový podtón. Vaše pleť se díky tomu může překrásně rozzářit a prakticky celý rok si tak můžete užívat efekt lehkého opálení letním sluncem.

Ovšem pozor by si měly dát majitelky studeného tónu pleti. Klasická zlatavě hnědočervená blízká zmíněné zrzavé pro ně vhodná není, upřednostnit by tyto dámy měly barvy, ve kterých se nachází fialová, tedy například již zmíněnou burgundskou.

A pozor, pouze odstínem pokožky se při určování toho, jak vám bude barva slušet, řídit nemůžete. K populárním mýtům ve světě barevné typologie patří přesvědčení, že světlé odstíny pleti mají studené podtóny a tmavší odstíny pleti teplé podtóny. Ve skutečnosti i světlá pleť může být teplá a ta tmavá naopak studená.