KrásaKrása a móda

Gelové nehty na nohou: ano nebo ne?

Gelové nehty na nohou: ano nebo ne?

Gelové nehty na nohou jsou poměrně diskutovaným tématem. Zatímco pro některé ženy je to naprostá zbytečnost, pro jiné absolutní nutnost. Upravené ruce jsou dnes již standardem, který se od žen tak nějak očekává. Co ale gelové nehty na nohou? Je to známka toho, že o sebe dbáte, nebo je to přežitek?

Proč nosit gelové nehty na nohou?

Ne všichni měli to štěstí, že jim příroda do vínku nadělila zdravé a hezky tvarované nehty na nohou. Bohužel se mnoho z nás potýká s tím, že jsou naše nehty nehezké nebo mají problém dorůst do potřebné délky. Gelové nehty na nohou tak mohou být způsobem, jak dosáhnout pěkného vzhledu a nemuset se za své nohy stydět. Pokud nad gelovými nehty uvažujete, zde jsou důvody, proč si je nechat udělat:

  • Schováte nehezký tvar nehtů
  • Nebude vás trápit, že vám nehty dostatečně nerostou
  • Budete mít vždy dokonale upravená chodidla
  • V létě můžete sladit vzhled nehtů na rukou se vzhledem nehtů na nohou

Mají gelové nehty na nohou nějaké nevýhody?

Asi jako všechno, i v tomto případě má mince dvě strany. Možná vás zajímá, zda gelové nehty na nohou skrývají i nějaké nevýhody, které je třeba znát. V první řadě je nutné počítat s tím, že nehty po sundání gelové vrstvy nikdy nebudu vypadat úplně hezky a následně jim budete muset věnovat hodně péče, pokud budete chtít přejít zpátky na své přírodní.

Pokud si necháte udělat gelové nehty na nohou, berte v potaz, že bude potřeba chodit na doplnění gelu. Není to sice nejnákladnější záležitost, ale pro někoho, kdo třeba řeší napjatější finanční rozpočet, může být vidina pravidelné finanční investice zátěží.

Gelové nebo akrylové nehty?

Ženy také často řeší dilema, jestli jsou lepší gelové nebo akrylové nehty. Obě varianty samozřejmě mají svá pro a proti. Akryl může nehty posílit, vyplnit nesrovnalosti a zamaskovat trhlinky. Akrylové nehty jsou také mnohem tvrdší a pevnější nežli gelové, což je velká přednost. Nejsou bohužel vhodné pro příliš oslabené a měkké nehty a zároveň je potřeba zmínit, že akryl není tak pružný jako gel, proto se měkkým nehtům nemusí přizpůsobit.

Gelové nehty jsou pružné, umožní maximálně přirozený vzhled a lze je aplikovat i na velmi oslabené a měkké nehty. Aplikace gelu je bez zápachu, nehty se také nemusí tolik pilovat. Nevýhodou gelových nehtů je menší pevnost a také vyšší cena.