Krása a módaVlasy

Extrémní padání vlasů: 7 příčin vypadávání a čemu se vyvarovat?

Extrémní padání vlasů: 7 příčin vypadávání a čemu se vyvarovat?

Vlasy se neustále obměňují. V zasadě platí, že vypadne padesát až sto jednotlivých vlasů denně. Vypadávání vlasů je součástí přirozené rovnováhy. Když je rovnováha přerušena, dochází k vypadávání vlasů. Jaké jsou příčiny vypadávání a proč vlasy vypadávají více než je běžné?

  • Užíváte léky, jejichž vedlejším účinkem je vypadávání vlasů
  • Nedávný porod
  • Nedostatek železa
  • Stres
  • Nedostatek bílkovin
  • Kouříte
  • Porucha příjmu potravy

Užíváte léky

U některých léku se může jako jeden z vedlejších účinků projevit právě vypadávání vlasů. Pokud tedy užíváte pravidelně nějaké léky, zkontrolujte příbalový leták. Pokud v seznamu vedlejších účinků bude vypadávání vlasů, zkuste si o tomto problému promluvit se svým lékařem, který bude znát třeba jinou alternativu léku.

Porod

V těhotenství vaše hormony brání vypadávání vlasů. Díky tomu vypadají vlasy mnohem lépe. Po porodu pak v důsledku hormonálních změn vlasy znovu vypadají, což vás může dostat do stresu s velké ztráty vlasů. Hormonální změny v těle probíhají v těle po porodu po dobu 3 až 6 měsíců.

Nedostatek železa

Železo pomáhá udržovat vaše vlasy zdravé. Kromě vypadávání vlasů se nedostatek železa projeví také v lámavosti nehtů, žluté nebo bledé kůže, dušnosti, slabosti a rychlým srdečním tepem.

Stres

Ať už se z jakéhokoliv důvodu dostanete do dlouhodobé stresové situace, může mít tento stav negativní účinek na vaše vlasy, a to v podobě jejich vypadávání. Často se tak děje v celých chomáčích.

Nedostatek bílkovin

Vlasy jsou tvořeny bílkovinami. Pokud tedy nepřijímáte dostatek bílkovin, které jsou pro vlasy základním stavebním kamenem, tělo najde způsob, jak bílkoviny ušetřit a mezi prvními ušetřenými bílkovinami budou ty, které mají vyživovat a podporovat růst vlasů. Více bílkovin do svého jídelníčku přidáte zařazením většího množství masa, vajec, ryb, ořechů a fazolí.

Kouříte

Objektivně je známo, že kouření je zdrqaví škodlivé a ani vlasy nejsou imunní vůči škodám, které kouření může způsobit. Látky obsažené v cigaretovém kouři mohou zanést vaše vlasové folikuly, čímž bude zabráněno růstu vlasů. Zanesená folikula je pak důsledkem vypadnutí vlasu.

Porucha příjmu potravy

Pokud vaše tělo nezíská živiny potřebné pro růst vlasů a celkově pro chod těla, začnou vám vypadáváat vlasy. Toto pravidlo platí jak pro anorexii, kdy osoba dostatečně nebo vůbec nejí, tak pro bulimii, kdy jsou živiny z potravy vyzvráceny před jejich doručení tam, kam je potřeba.