Krása a módaMóda

Elegantní podzimní doplňky: Šátky, klobouky a bižuterie pro chladné dny.

Elegantní podzimní doplňky: Šátky, klobouky a bižuterie pro chladné dny.

Podzim přeje elegantním doplňkům více než jiná roční období. Pestré šátky, stylové klobouky, kožené kabelky, rukavice a nejrůznější šperky. Bez těchto kousků by byl podzimní outfit nudný a navíc by nám byla zima. Jaké jsou letos trendy v oblasti podzimních doplňků?

Šátky: v hlavní roli funkčnost a styl

Není nic lepšího, než se v sychravém počasí zachumlat do teplého šátku nebo šály. Milovnice nadrozměrných hřejivých kousků jistě potěší aktuální trend, který přeje maxi šálám. Budete si připadat, jako byste si vzala ven teplo své televizní deky a zároveň váš outfit získá stylovou vrstvu. Koneckonců šátek je vždycky tou částí oblečení, která je hned vidět, narozdíl od zbytku schovaného pod kabátem. 

Podzimní šátek by měl být měkký, příjemný a hřejivý, ideálně z přírodních materiálů. V teplejším počasí postačí lehčí bavlněný šátek. Když ale teploty klesnou, vsaďte na pravý kašmír, alpaku, vlnu či mohér. Šálu v módních neutrálních barvách, jako je krémová či šedá, skvěle zkombinujete prakticky s čímkoliv. Pokud máte ráda výraznější doplňky, vsaďte na barevné kostky a pruhy, nebo na celoplošnou červenou, barvu letošního podzima.

Klobouky: vaše podzimní koruna 

Zapomeňte letos na nevzhledného kulicha a vybavte se stylovým kloboukem. Klobouky jsou považovány na skutečnou korunu podzimních outfitů. Stejně jako u šál i zde tíhnou trendy k velkým a výrazným modelům. Módní přehlídky pro aktuální sezónu jen potvrdily, že je maximalismus mezi doplňky nesmírně lichotivý.

Vybírat můžete z hebkých a huňatých stylů, plstěných klobouků se širokou krempou, stylových vlněných baretů a kšiltovek či prošívaných bucket klobouků. Velmi elegantní jsou také klobouky s koženými prvky. Naprostou klasikou je černá barva, ovšem v módě jsou i výraznější odstíny – cihlová, tmavě zelená, vínová či růžová.

Bižuterie: blýskněte se asymetricky

Šperky jsou důležitými doplňky, které dodají eleganci a šmrnc každému outfitu bez ohledu na roční dobu. Tento podzim věnujte pozornost zejména neodpovídajícím náušnicím. Právě asymetrie totiž byla hlavním šperkařským trendem na letošních podzimních a zimních přehlídkách. 

Na holé kůži ve výstřihu do V, nebo na roláku se bude dokonale vyjímat vrstvený náhrdelník s různými délkami. Stále silný je také trend obřích perel, objemných náramků a smíšených kovů, které na sebe upozornily už z jara.