HoroskopyVýživa a doplňky

Dieta podle horoskopu: Jak se stravovat správně v roce 2023

Dieta podle horoskopu: Jak se stravovat správně v roce 2023

Astrologie má své odpůrce i příznivce. Pokud patříte mezi fanoušky horoskopů a nadšeně sledujete konstelace hvězd, pravděpodobně vás také již napadlo, zda existuje nějaká dieta podle horoskopu. V tomto článku se to dozvíte!

Dieta a astrologie

Na planetě Zemi žije 8 miliard lidí a každý dvanáctý člověk má vaše znamení zvěrokruhu. Opravdu si myslíte, že existuje jedna jediná dieta shodná pro několik set milionů lidí? Bohužel neexistuje. Neházejte však flintu do žita! Existují totiž všeobecná doporučení a jednoduché diety, díky kterým zhubnete, ať už jste Beran či Lev. Poradíme vám, jak se stravovat správně.

Nejlepší dieta? Ta doživotní

Jestliže jsme vás vyděsili, přijměte naši omluvu. Pravdou však je, že jediná správná dieta je ta, u které už zůstanete. Proč? Protože pouze tak se vyhnete jo-jo efektu, což znamená, že byste v krátké době přibrali na váze 2x více kilogramů, než se vám podařilo shodit.

A proto nespěchejte a buďte trpěliví, protože zdravé a dlouhodobě udržitelné je zhubnout měsíčně cca 1 – 2 kilogramy. Což sice není moc, ale tímto postupem se vyhnete jojo-efektu i návratu k původní váze.

Dbejte vždy na svůj zdravotní stav a v případě nemoci změnu jídelníčku konzultujte s odborníkem. Mezi nejlepší dietní doporučení všeobecně patří:

  • stravujte se pestře a dejte si pozor na jednotvárnost v potravinách
  • omezte příjem prázdných kalorií a vyhýbejte se fast foodům, které nabízejí rychlé a nezdravé pokrmy
  • vždy dbejte na vysoký příjem vlákniny, protože díky ní budete sytí a také podpoříte svou trávicí soustavu (její funkci)
  • pijte dostatečné množství vody, protože hydratované tělo odbourává tuky rychleji
  • neřešte pouze jednotlivé potraviny, ale zaměřte se na svůj jídelníček komplexněji (například nestačí zdravá večeře, pokud celý den budete přijímat pouze prázdné kalorie a mastné pokrmy)
  • přidejte pohybovou aktivitu i pobyt na čerstvém vzduchu