Další

Co kupují Češi u Vietnamců: 5 nejoblíbenějších produktů

Co kupují Češi u Vietnamců: 5 nejoblíbenějších produktů

Češi nejčastěji navštěvují vietnamské obchody z důvodu jejich dostupnosti, delší otevírací doby, nižším cenám, ale také proto, že v nich mohou nakoupit produkty, které v běžných obchodech nejsou tolik k mání. Přinášíme vám seznam toho, co kupují Češi u Vietnamců nejčastěji. 

1. Exotické ovoce a zelenina

Když se řekne durian, čajot, jackfruit nebo rambutan, asi se vám nevybaví potravina, kterou byste viděli v českém supermarketu. Jedná se o exotické ovoce, které se hojně používá v asijské kuchyni a které můžete najít právě ve vietnamských obchodech. 

Detail na ruku držící asijské ovoce.

2. Asijská dochucovadla a omáčky

Asijská kuchyně se vyznačuje zajímavými chutěmi, které jídlu dodávají omáčky, koření a marinády. Právě tyto výrobky jsou tím, co kupují Češi u Vietnamců rádi, protože tak mohou doma sami experimentovat a vytvářet ta nejoriginálnější jídla, která ze surovin, koupených v běžných českých obchodech, jednoduše neuvaří. 

3. Přílohy

Těstoviny, stejně jako rýže, jsou oblíbenými přílohami po celém světě, včetně České republiky. Ve vietnamských obchodech můžete najít nejrůznější druhy těchto potravin, které v běžném obchodě většinou není možné koupit. Pokud tedy máte chuť na pravou asijskou přílohu, udělejte si „výlet“ k Vietnamcům. 

4. Dezerty

Asijské dezerty, včetně vietnamských, jsou připravovány trochu jinak, než jak je tomu u českých dobrot. U Vietnamců můžete najít například rýžové dorty, sladké omáčky a další dezertní pochoutky, se kterými se v českých cukrárnách pravděpodobně nesetkáte.

5. Oblečení, doplňky, elektronika

U Vietnamců, kromě jídla, Češi často nakupují také oblečení, módní doplňky, obuv, hračky, elektroniku a další produkty, které jsou tam jednoduše levnější. Za nižší ceny můžete v těchto obchodech nakoupit díky tomu, že Vietnamci dováží některé zboží z Vietnamu, kde jsou náklady na výrobu nižší. Jiné zboží zase nakupují přímo v Čechách ve velkých baleních v akci a následně pak produkty prodávají zvlášť za, pro ně i nakupující, výhodnou cenu.

Asijské ženy nakupující oblečení.

Mezi to, co kupují Češi u Vietnamců velmi rádi, patří asijské ingredience, které umožní přípravu originálních pokrmů, jež byste z běžných surovin zakoupených v českém obchodě, nevytvořili. Díky Vietnamcům máte jedinečnou možnost přenést se na chvíli do této země a objevovat nové chutě. Můžete tam také zakoupit levnější oblečení, doplňky, elektroniku a další výrobky, a to až o několik set korun, než je tomu v českých obchodech.