Další

Cestovní zájezdy pro důchodce: Kam vyrazit v sezóně 2023?

Cestovní zájezdy pro důchodce: Kam vyrazit v sezóně 2023?

Ani v seniorském věku se nemusíte vzdávat cestování. Senioři mají tu výhodu, že je nelimituje zaměstnání. Také nemusejí brát ohled na školou povinné ratolesti. Na dovolenou se tak mohou vydat kdykoli.

Tipy pro vás na cestovní zájezdy

Chcete-li se vydat na cestovní zájezd letecky a je pro vás limitující délka létu, pak volte zájezdy po Evropě – do Itálie, Španělska či Bulharska. Nevadí-li vám delší cestování, pak jsou vhodnou volbou Tunis, Turecko nebo Egypt.

Bulharsko

Pokud máte obavy z toho, jak se v zahraničí domluvíte, tak v Bulharsku se obavám vyhnete. Pamatujete-li si ještě alespoň něco málo z ruského jazyka, tak tyto znalosti zde rozhodně využijete. Kromě toho má Bulharsko české turisty v oblibě a tak je v mnohých restauracích i česky psaný jídelníček, někde se dokonce setkáte i s českými nápisy a v restauracích a službách bulharští zaměstnanci nějaké to české slovíčko také znají. Cesta letecky také netrvá dlouho a i ceny jsou zde přívětivé. Slunečné pobřeží nabízí nádherné pláže s pozvolným vstupem do moře.

Španělsko

To nabízí seniorům příjemné podnebí. Také vzdálenost z Čech není tak velká a lákadlem je i příjemná dovolenková atmosféra. Oblibě se těší regiony kolem Malagy nebo Valencie. Ozdravné bahenní procedury nabízí třeba letovisko La Manga del Mar Menor, které má navíc vlastní Mrtvé moře, které má vyšší obsah soli.

Itálie – Sicílie

Nechcete-li cestu absolvovat letecky, pak sever Itálie je snadno dostupný i autobusem nebo autem. Sicílie je ideální volbou jak pro milovníky nicnedělání, tak pro ty, kdo milují různé výlety a chtějí obdivovat architektonické památky. Doprava letadlem také netrvá příliš dlouho a i transfery po ostrově se dají obstojně zvládnout. Pokud zrovna nepatříte mezi milovníky vysokých teplot, vydejte se na ostrov mimo letních měsíců.

Itálie – Sardinie

Tento ostrov se pyšní nádhernými plážemi, bohatým kavárenským ruchem a okouzlujícími letovisky. Vítané jsou i místní vynikající služby. Zapomínat nesmíme ani na chutnou kuchyni a lahodné víno. To vše svým návštěvníkům nabízí největší středomořský ostrov. Na své si však přijdou i milovníci památek nebo nádherné přírodní krajiny. Místní pláže, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších, zase přímo zvou k odpočinku.