DalšíKrása

Čarodějnické praktiky, které jsou populární u žen i v roce 2023

Čarodějnické praktiky, které jsou populární u žen i v roce 2023

Čarodějnictví bylo odjakživa výhradně řemeslo žen. Různá kouzla a tradice se předávaly z generace na generaci a zapisovaly se do takzvané Knihy stínů, aby se zachovaly do dnešní doby. Jaké čarodějnické praktiky jsou ale dodnes oblíbené?

Uctěte posvátnou ženskost rituálem bohyně

Když přichází jaro, můžete vidět plodnost země v plném květu. Pro mnoho čarodějných tradic to přináší příležitost oslavit posvátnou ženskou energii vesmíru. Využijte tento čas k oslavě archetypu bohyně matky a uctěte své vlastní ženské předky a přátele.

Tento oblíbený rituál není jen záležitostí žen, ale provádět ho mohou i muži. Pokud máte nějaké konkrétní božstvo, které vzýváte, neváhejte v případě potřeby změnit jména nebo atributy.

Vykuřování jako vyhánění zlých energií

Vykuřování pomocí posvátných  dřev nebo bylinek je prastarý rituál, jehož podoba zůstala i do dnešních dob stejná. Cílem je spálit negativitu, zahnat zlé duchy a vytvořit půdu pro pozitivní změny. Dnes si můžete zakoupit například oblíbené palo santo nebo si vyrobit vlastní vykuřovadlo.

K tomu potřebujete: 2 tyčinky šalvěje, 10 gm kafru, 10 gm hořčičných semínek, sušené okvětní lístky, 10 gm kadidla.

Každý druhý večer vykuřovadlo zapalte, abyste se ochránili před negativní energií.

Koupel na čištění aury

Čarodějná koupel k vyčištění aury má několik výhod. Zbaví vás všeho zlého, posílí vaší ochranu před vším zlým a navíc je velice příjemná!

Jak ale na takovou koupel? Do vany s vodou nasypejte jednu lžičku kamenné nebo kuchyňské soli, 1/2 lžičky medu, špetka kurkumy a použít můžete i šalvěj.

Pokud jste tento rituál ještě nezkoušeli, je dobré ho provádět třikrát týdně a časem jej lze provádět jen dvakrát týdně.

Lektvar z růže a vanilky pro omlazení pleti

Čarodějnice dávají při péči o pleť přednost vodce před chemickými látkami. Co k takovému lektvaru ale potřebujete?

Ingredience:

  • 250 ml vodky
  • 6-7 kapek čistého růžového oleje
  • 6-7 kapek vanilkové esence
  • špetka rozmarýnového oleje

Návod k přípravě:

  • V nádobě smíchejte všechny ingredience.
  • Sklenici pevně uzavřete a uchovávejte v temnu po dobu jednoho týdne.
  • Před spaním lehce naneste několik kapek na obličej.

Tímto lektvarem na obličej si ošetřete póry a skvrny, ale nejprve se poraďte s dermatologem, abyste se ujistili, že vám to nepoškodí pleť.