Krása a módaVlasy

Barvy na vlasy, které jsou šetrné k vlasům: znáte tyto 4?

Barvy na vlasy, které jsou šetrné k vlasům: znáte tyto 4?

Barvy na vlasy mohou být chemickými koktejly, ale také si můžete zvolit o mnoho šetrnější variantu. Jak vybrat barvy na vlasy, které jsou šetrné k vlasům? S tím vám snadno poradíme. Navíc vám nákup usnadníme našimi tipy na konkrétní produkty. Ty jsou často přírodní, neobsahují toxické látky a vaše vlasy zanechají krásné a svěží už na první pohled.

Barvy s oleji

Mezi „klasickými“ barvami na vlasy, které pořídíte v každé drogerii, sáhněte po produktech obsahujících pečující olejové složky. Díky tomu barvení nebude pro vaše vlasy takovou zátěží. Naopak jim produkt nepropůjčí jenom krásnou barvu ale i zdravý vzhled. Konkrétně můžeme doporučit například barvu z řady Syoss Oleo Intense.

Přechodné barvy

Demi-permanentní a semi-permanentní barvy mohou být tou pravou cestou právě pro vás. Zejména pokud toužíte po experimentování a barvu chcete měnit opakovaně. Časté barvení představuje pro vlasy velkou zátěž. Barvy, které se vymývají nevydrží tak dlouho, jelikož nepronikají do vnitřní struktury vlasů. Díky tomu jsou šetrnější. Sáhněte například po barvách z řady Palette Color Shampoo.

Barvy bez amoniaku

Barvy bez obsahu amoniaku jsou v dnešní době široce dostupné. Výrobci tento „benefit“ jasně deklarují na krabičkách, a proto snadno objevíte vhodný produkt. Vsaďte například na barvu barva na vlasy Intensiv Tönung od značky réell´e, která má pěkné recenze a je za velmi příznivou cenu.

Přírodní barvy

Produkty, u nichž převažuje přírodní složka patří bezesporu mezi barvy na vlasy, které jsou šetrné k vlasům. I u těchto barev však může dojít k alergické reakci, a proto buďte opatrní stejně jako s jakýmikoliv „chemickými“ přípravky. Za nás se vyplatí vyzkoušet značky jako je Henna, Herbatint, BioMagic, Khadi Henna nebo BioKap. Jen počítejte s možností méně intenzivního barevného výsledku. U přírodních barev na vlasy zkrátka vyžaduje hledání „té pravé“ víc času.