Krása a módaNehty

Barevné gelové nehty: 3 tipy, jak na gelové nehty

Barevné gelové nehty: 3 tipy, jak na gelové nehty

Barevné gelové nehty jsou klasika všech klasik a bez zdobení je zvládnete sama doma jako nic. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel a domácí gel lak se vám podaří s trochou cviku vždy. Při správném postupu bude navíc vaše manikúra krásná i několik týdnů a čas, který investujete se vám mnohonásobně vrátí.

Nespěchejte!

První a nejdůležitější pravidlo zní: „Nespěchejte!“  Vyhraďte si dostatek času a raději dělejte vše velmi pečlivě a pomalu. Spěch se na výsledku velmi neblaze odrazí a gel lak skutečně může vydržet i několik týdnů. Proto raději své manikúře věnujte o nějakou tu půlhodinku víc času, než abyste se museli několik týdnů dívat na pokažené nehty.

Příprava nehtů je důležitá

Správná péče o nehty a kvalitní manikúra je zcela zásadní. Zabere vám přinejmenším polovinu času, ale není radno ji přeskakovat. Nehty pečlivě zapilujte do požadovaného tvaru, kůžičku zatlačte pomerančovým dřívkem a ošetřete případné záděry. Nezapomeňte jemně zpilovat povrch celého nehtu, aby vám na něm gel lak dobře držel.

Pro zvýšení výdrže je nutné zainvestovat i do takzvaných „pomocných tekutin“. Na připravený nehet nejprve aplikujte nail prep a až uschne použijte také primer.

Jen tenké vrstvy

Všechny laky aplikujte jen v tenké vrstvě. Platí to jak u podkladové báze, tak i u barevných vrstev či top coatu. Každou vrstvu zvlášť navíc nechte samostatně zapéct.

Pokud se rozhodnete tvořit barevné gelové nehty, snažte se Kombinovat stejné řady laků. Docílíte tak daleko lepšího výsledku a vaše manikúra bude působit „uhlazenějším“ dojmem.

Na závěr vždy aplikujte kvalitní top coat a řádně zapečte celou manikúru v lampě podle návodu. Každá lampa je jiná, a proto skutečně musíte věnovat čas jeho přečtení. Obecně však platí, že většina gel laků na závěr potřebuje vytvrdit po dobu dvou minut.