Další

Aktivity, které přitahují štěstí: 3 cesty k lepšímu životu

Aktivity, které přitahují štěstí: 3 cesty k lepšímu životu

Kdo by nechtěl být šťastný? Pokud toužíte po štěstí, ale nevíte, kde začít, nezoufejte. Máme pro vás aktivity, které přitahují štěstí. Kterou z nich vyzkoušíte jako první? Za většinu z nich navíc nemusíte utratit ani korunu. A jako bonus je můžete praktikovat kdekoli a kdykoli.

Společně strávený čas nás učiní šťastnými

Pro většinu z nás je jasným receptem na štěstí strávení nějakého toho času po boku blízkých a milovaných. Aktivity, kterým se budeme věnovat, přitom hrají vedlejší roli. Nezáleží na to, zda vyrazíme do oblíbené restaurace, jestli prosedíme hodiny v kavárně, pojedeme na výlet nebo zkoukneme společně několik filmů. Důležitý je čas pohromadě, smích, radost a spojení, které pocítíme.

Udělejme radost druhým

Pokud pomáhá druhým nezištně a bez vidiny zisku, soustředíme se přímo na činnost jako takovou. Charita, dobročinnost a nezištné poskytování pomoci těm, kteří neměli v životě tolik štěstí nám zařídí hřejivý pocit v srdci. Odborníci uvádí, že existují pouze tři způsoby, jak vás mohou peníze učinit šťastnými, a nákupy luxusních kabelek mezi ně nepatří.

Šťastní budeme, pokud své finance investujeme do času s našimi blízkými (dovolené, zážitky, večeře aj.). Také v případě, že si zařídíme, aby některé činnosti udělali druzí za nás (úklid, vaření, hlídání dětí aj.). Třetí možností je právě charita. Peníze, které věnujeme potřebným nám zajistí šťastný pocit. Ne každý si ale může dovolit obětovat vlastní finance, a proto se nabízí řada dobročinných aktivit.

Věnujte se tomu, co vás baví

Mezi aktivity, které přitahují štěstí, ale patří i různé koníčky a záliby, jimiž trávíme čas o samotě. Každý z nás přitom miluje něco trochu jiného. Baví vás jóga, rádi si zapisujete zážitky do deníku nebo pečujete o zahrádku? Všechny tyto činnosti k vám mohou přitáhnout štěstí.