Holit nebo neholit? To je ta otázka, která trápí mnoho žen. Někteří preferují zcela přirozený „styl“, jiní upřednostňují pravý opak. Mnoho lidí zůstává v otázce úpravy dámského klínu v pomyslném středu. I zde totiž platí, co člověk, to názor. A proto byste měla upřednostnit to, co se líbí právě vám. Úprava dámského klínu nemá pravidla a nepodléhá proměnlivým módním trendům.
Proč se „dole“ ne/holit?
Přestože se nám možná může zdát, že oholené intimní partie jsou estetičtější a hygieničtější, přinejmenším to druhé je velmi sporné. V poslední době stále přibývá názorů, které zastávají přirozeně zarostlé intimní partie, a to hned z několika důvodů. Ochlupení totiž plní ochranou funkci, která nejen že chrání pokožku před škodlivými vlivy, ale také zabraňuje nečistotám vniknout do pochvy.
Navíc se na ochlupení zachytávají feromony, a proto jsou „přirozené“ ženy pro muže často přitažlivější. V neposlední řadě je nutné zmínit, že holením vzniká podráždění pokožky, které usnadňuje přenos pohlavně přenosných chorob. Mnohým ženám ovšem vadí být neoholené, jelikož chloupky mohou nepříjemně svědit. I estetické důvody jsou ostatně opodstatněné, je však potřeba v takovém případě dbát o své zdraví a správnou péči.
Jak se holit správně
Úprava dámského klínu není nic jednoduchého. Pokožka v intimních místech je velmi jemná a citlivá, a proto dojde snadno k jejímu podráždění. Dlouhé chloupky vždy nejprve zastřihněte a až poté sáhněte po žiletce. Ta by měla být vždy ostrá, ideálně nová. Navíc nikdy nepoužívejte žiletku na intimní místa i zbytek vašeho těla. Chloupky holte po směru růstu a používejte vhodné gely či pěny na holení. Pokožku poté ošetřete speciálním přípravkem jako je například Rasiergel intim od značky Balea z drogérie DM.