Cviky a vybaveníKrásaZdraví

Dostaňte se do formy: 5 tipů, jak vybavit domácí posilovnu

Dostaňte se do formy: 5 tipů, jak vybavit domácí posilovnu

Každý z nás ví, že pravidelná fyzická aktivita je klíčová pro zdraví a pohodu, natož pokud chcete zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu. Někdy se nám ale nechce jít do posilovny nebo nemáme čas na to, abychom se tam dostali. Existuje však řešení, kterým je vybavit si vlastní domácí posilovnu praktickými fitness pomůckami, které vám pomohou dostat se do formy. Čtěte dále a inspirujte se tipy na vybavení, se kterým vás cvičení doma bude bavit.

Činky a kettlebelly

Činky a kettlebelly patří mezi základní vybavení každé domácí posilovny. Dostupné jsou v mnoha různých velikostech, takže si na své přijdou začátečníci i pokročilí, navíc si je můžete půjčovat i s partnerem. Činky nabízejí široké spektrum cviků zejména pro horní polovinu těla, které vám pomohou získat svalovou hmotu a zlepšit vaše fyzické výkony. Provádět s nimi můžete různé variace cviků, aby vaše tréninky nebyly nudné.

Činky využijete vy i váš partner
Činky využijete vy i váš partner

TRX pásky

TRX pásky jsou dalším užitečným doplňkem pro vaši domácí i venkovní posilovnu. Jsou lehké a snadno přenosné, takže si je můžete vzít s sebou doslova kamkoliv, třeba i na dovolenou nebo výlet s přáteli. TRX pásky lze využít pro mnoho různých cviků pro spodní i horní polovinu těla. Snadno vám pomohou zlepšit vaši stabilitu, sílu a flexibilitu, čímž zároveň zlepšíte vaši výkonnost při běhu, atletice a jiných sportech.

TRX pásky využijete i venku
TRX pásky využijete i venku

Gymnastický míč

Gymnastický míč mají v oblibě především ženy, ovšem využít jej mohou také muži. Trénovat na něm můžete cviky pro zlepšení stability a flexibility nebo pro relaxaci a uvolnění páteře. Při cvičení na gymnastickém míči na vás nečeká žádné omezení, nebude vás limitovat věk ani zdravotní stav. Stačí si jen vybrat správnou velikost míče, nafouknout a můžete se pustit do cvičení. 

Gymnastický míč nabízí spoustu možností, jak cvičit
Gymnastický míč nabízí spoustu možností, jak cvičit

Švihadlo

Zdánlivě dětská pomůcka, kterou si nejspíš pamatujete z hodin tělocviku, lze prakticky využít i k posilování, hubnutí a udržení se ve formě. Na sociálních sítích najdete spoustu příspěvků žen i mužů, kterým se pomocí švihadla povedlo neuvěřitelně zhubnout či vyrýsovat svaly. Švihadlo nabízí spoustu možností, jak cvičit – skákat můžete snožmo, nebo nohy při skákání střídejte a snažte se vždy jednu nohu zvednout kolenem co nejvýše směrem nahoru k hrudníku.

Skákání přes švihadlo vás rychle dostane do formy
Skákání přes švihadlo vás rychle dostane do formy