Krása a módaVlasy

5 nejlepších účesů roku 2023, které musíte vyzkoušet! Překvapte své okolí novým stylem

5 nejlepších účesů roku 2023, které musíte vyzkoušet! Překvapte své okolí novým stylem

Rok 2023 je téměř u konce a vy uvažujete nad tím, že ještě než tu bude rok další, změníte styl? Pokud si děláte zálusk na nový účes, prozradíme vám, co se v roce 2023 nejvíce nosilo. Tady je 5 nejoblíbenějších účesů roku 2023.

Bob

Letošnímu roku vládnou kratší střihy a mezi nimi i bob. Jedná se vlastně o jakési mikádo, ale možné jsou různé délky a variace účesu. Vlasy však vždy dosahují maximálně po bradu. Letos je trendy tzv. soft bob (bez ostrých hran, volnější a ležérnější střih) nebo lob (long bob).

Mullet

Řekne-li se mullet, málokdo ví, o jaký účes se jedná. Pokud ale budeme mluvit o účesu ‚‚na Jágra”, je jasno. Mullet je typický kratšími vlasy nahoře na hlavě a delšími vlasy vzadu. Nezbytnou součástí účesu je sesekaná ofina.

Vlčí střih

Vlčí stři neboli wolf cut je vlastně kombinací mulletu a shagu. Nahoře na hlavě jsou vlasy kratší, vzadu pak delší (padají až na krk). Typicky se tento účes nosí s ofinou.

Wolf cut tak trochu připomíná střih vlasů, který si v minulosti oblíbil Jaromír Jágr, avšak vlasy okolo uší nejsou vystříhané. Co se týče celebrit, mohly jste wolf cut vidět na Billie Eilish nebo Miley Cyrus.

Pixie

Pixie je trendy už roky a jinak tomu není ani letos. Tento skřítkovský klučičí účes je jednoduchý a přitom efektní. Dokáže omladit a lichotí každému tvaru obličeje. Navíc má mnoho různých variant, takže si určitě vyberete.

Sestříhané dlouhé vlasy

Hledáte trendy střih pro dlouhé vlasy? Nechcete-li výrazněji zkracovat, vyzkoušejte vrstvy s ofinou nebo bez ní. Vlasy si nechte sestříhat, vyžehlete je, vyfoukejte, zkrátka vyzkoušejte více různých variant. Vrstvený účes oživí také melír nebo zesvětlené prameny. Tyto techniky dodají vlasům hloubku a jednotlivé vrstvy krásně vyniknou.