Další

5 nejlepších destinací pro důchodce pro rok 2024

5 nejlepších destinací pro důchodce pro rok 2024

Pokud jste se čerstvě zařadili mezi důchodce nebo jím už jste, konečně nastal čas zaslouženého klidu. A k němu patří i cestování! Které destinace byste proto měli navštívit?

Španělsko

Španělsko je čtvrtou největší zemí v Evropě. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, který omývá Atlantský oceán. Pokud jste nadšenci do přírody, Španělsko je ideální destinací, kde dokonce ztratíte pojem o čase. Nebudete dělat nic jiného, než si užívat procházky do hor, k jezerům, vydat se na jednodenní výlet na ostrov a mnoho dalšího. Dalším důvodem, proč navštívit Španělsko, je také dobré klima. Ve Španělsku můžete strávit krásnou dovolenou v létě i zimě. K dalším oblíbeným činnostem patří také procházky po venkově, turistika či pozorování ptáků.

Portugalsko

Portugalsko má sedm regionů, což samo o sobě svědčí o tom, že je Portugalsko stojí za návštěvu a poznávání. Historie a kultura země, gastronomie a skvělá vína patří k hlavním lákadlům, nemluvě o překrásných plážích, golfu, rozmanité krajině nebo místních obyvatelích, kteří jsou velice přívětiví, otevření a upřímní. Krom toho Portugalsko nedávno získalo ocenění World Travel Awards, což znamená, že je tato země nejlepší světovou destinací!

Itálie

Itálie je destinací, kterou není potřeba složitě představovat. Jedná se o zemi, kterou byste měli navštívit alespoň jednou za život. Navíc se zde nachází řada měst, která stojí za průzkum. Úžasným kulturním metropolím jako je Řím, Florencie, Benátky nebo Miláno dominují majestátní katedrály a jsou nasáklé historií. Amalfí, Ravello, Sorrento nebo Positano pak nabízí okouzlující křivolaké uličky, které lemují barevné středomořské domy. Krom toho z Itálie vzešla spousta úžasných umělců, architektů, inženýrů a vynálezců, kteří změnili svět a jejichž odkaz je dodnes živý.

Město Benátky (italsky Venezia)

Kostarika

Kostarika je místem, kde si cestovatelé užívají vzrušující aktivity jako je rafting na řece, canyoning nebo jeskynní tubing. Jedná se také o jedno z nejlepších míst pro milovníky zvířat, kde lze narazit na faunu jako jsou arové, mořské želvy či rozkošní lenochodové. Hlavní město San José je také vyhledávaným místem pro labužníky. Město je také domovem živé scény výroby piva. A pokud si chcete odpočinout, není lepší místo než se vydat na pláž nebo do lázní a užít si horké prameny.

Zakynthos

Zakynthos je ostrov, který se nachází u jihozápadního pobřeží Řecka, které omývá Jaderské moře. Jedná se o ostrov, která je domovem krásných pláží, dramatických útesů a svěžích zelených olivových hájů. Na Zakynthosu se také nachází důležité hnízdiště želv a příroda je zde zkrátka jedinečná. Vydat se můžete také na plavbu pod kolosálními přírodními bílými oblouky místních útesů v neonově modrých vodách nebo si užít sluníčka na jedné z pohádkových pláží.