DalšíKrása

5 čarodějnických rituálů pro krásu a zdraví

5 čarodějnických rituálů pro krásu a zdraví

Už čarodějnice v pohádkách a legendách byly krásné a neodolatelné ženy, které se teprve později měnily ve staré strašidelné babice. Čím to ale, že tyto ženy byly tak neodolatelné a pyšnily se dlouhým zdravím? Máme pro vás několik tipů.

Zapalte kadidlo

Mnoho různých kultur v historii pálilo bylinky a kadidlo jako způsob, jak vyčistit prostor od zatuchlé energie, aby se cítil živý a svěží. Díky dobrým energiím se totiž může těšit jen zdraví a kráse. Jaké bylinky by se měly ale pálit, aby zahnaly špatné energie?

Krom šalvěje je populární také myrha. Ta je oblíbená pro své léčivé vlastnosti. Nezapomeňte, že jádrem každého rituálu musí být záměr. Pokud tomu tak není, je vše zbytečné. Proto si stanovte záměr vyčistit uvízlou energii a pozvat do svého domova svěží, láskyplné vibrace. Když vůně přetrvává, představte si, jak je prostor využíván způsobem, který vám dělá dobře.

Meditační rituál

Ať meditační rituál jakkoli jednoduchý, výsledek přímo závisí na stavu vaší mysli a záměrech. Důležité je uvědomit si a pochopit svůj aktuální stav a najít spojení s nejpravdivější částí sebe sama.

Pokud se chystáte pustit do meditačního rituálu pro krásu, spalte bílou šalvěj, abyste pročistili energii a soustředili svou mysl na to, co pro vás krása znamená, jaké má vlastnosti, jak se cítíte. Ujasněte si v mysli, co pro vás krása představuje a meditujte.

Koupel na Venušin den

Koupel je pro kouzlení skvělá, protože vám umožní spojit se s myslí a tělem velmi specifickým způsobem. V pátek, který je den Venuše, římské bohyně lásky, krásy a harmonie, si napusťte teplou koupel. Přidejte do ní okvětní lístky růží, květy jasmínu a nebo poupata levandule spolu s trochou mléka a kapkami medu nebo melasy.

Ponořte se do vany s těmito vzácnými bylinami a věnujte čas laskání, masáži a oslavě svého těla. Čarodějky vědí, že pravá krása vychází z nitra a z lásky k sobě samé. Proto mnoho zkrášlujících kouzel není o zkrášlování, ale spíše o odemykání vnitřní krásy a přijetí sebelásky.

Máslo okouzlení

Jelikož opravdová krása vychází z vnitřku, můžete si vytvořit máslo, kterým budete pečovat nejen o svůj vnějšek, ale tak vnitřek.

Potřebujete jen: 1/4 šálku kakaového másla, 1 PL strouhaného včelího vosku, 1 PL kokosového oleje, 1 PL avokádového oleje, 2 PL sezamového oleje, 3 kapky jantarového oleje, 2 kapky vanilkového oleje, 1-2 kapky oleje ylang-ylang

Kakaové máslo, včelí vosk a oleje smíchejte ve skleněné nádobě. Tu vložte do teplé vody a nechte ingredience rozpustit. Nalijte do nádoby a po vychladnutí máslo promíchejte a přidejte do něj esenciální oleje. Po vychladnutí se máslem láskyplně masírujte od nohou nahoru a odříkávejte: „Jsem požehnána svůdnými prsty na nohou, rukou a krásným hrudníkem.“

Esenciální oleje pro lepší zdraví

Namísto typického rozptylování levandulového oleje pro relaxaci nebo čichání mátového oleje pro získání energie si udělejte vlastní lektvary.

Začněte základem, jako je jojobový nebo extra panenský olivový olej, a pro snadnější aplikaci jej nalijte do malé lahvičky s kapátkem. Do základu přidejte několik kapek vybraného esenciálního oleje a v případě potřeby jím potírejte spánky, zápěstí nebo jiné tlakové body. Lahvičku doplňte okvětními lístky nebo čerstvými bylinkami, které zvýrazní vůni a zároveň směs zkrášlí. Přiřaďte lektvaru nějaké slovo jako např. statečnost, soucit nebo sebedůvěra a naneste olej na pokožku, kdykoli si potřebujete tento záměr připomenout.