Nevypadají vaše nehty tak, jak byste si přestavovala? Lámou se, jsou na nich divné skvrny a vy se stydíte ukázat na veřejnosti své ruce? Zachráníme vás. Máme pro vás tři tipy, jak napravit i ty nejpoškozenější nehty.
1. Používání vhodné kosmetiky
V první řadě je třeba určit, jaká je hlavní příčina poškození vašich nehtů. Pokud vaše nehty trpí mykózami a nebo jsou od mykóz poškozené, můžete vyzkoušet například URGO Filmogel.
Jsou-li vaše nehty slabé a hodně se lámou nebo třepí, pak doporučujeme zakoupit speciální zpevňující lak na nehty, který nehty zároveň i vyživí. Jako podkladový lak můžete používat například zpevňující lak na nehty Essie Strong Start s biotinem. Vyzkoušet ale můžete i lak jiný. Lámavé nehty lze zpevnit i pomocí olejů. Zvolit můžete i dekorativní lak, v němž jsou oleje obsaženy.
Speciální tip pro vás: Máte dojem, že situaci zachráníte už jen umělými nehty? Zastavte! Umělé nehty pro vás rozhodně nejsou vhodné. Ještě více by vaše vlastní nehty poničily a připravily je o svrchní vrstvy keratinu.
2. Změňte své návyky
Pokud si nehty stříháte, přestaňte s tím a začněte je pouze pilovat. Nepoužívejte kovový pilník, ale raději si kupte pilníček skleněný. Tím pak nehty přejíždějte pouze z jedné strany na druhou (nepohybujte jím sem a tam). Pilník držte vždy kolmo k nehtu. Nehtovou kůžičku nestříhejte, ale změkčete ji pomocí změkčovače a pak opatrně zatlačte do lůžka.
Pokud myjete nádobí v ruce nebo používáte jakékoliv chemické prostředky při úklidu, berte si vždy gumové rukavice. Ochráníte tak nejen své nehty, ale i pokožku na rukou.
V neposlední řadě samozřejmě platí: Nekousejte si nehty! A to ani kdybyste byli sebevíce nervózní.
3. Zdravá strava
Upravte svůj jídelníček. Pokud se stravujete v rychlém občerstvení, pijete sladké limonády a zapomínáte na čerstvé ovoce a zeleninu, je jasné, že vaše tělo trpí. A trpí i vaše nehty.
Pokud chcete, aby vaše nehty vypadaly lépe, zařaďte do jídelníčku více vitamínu B (ten je obsažen například v obilovinách, pivních kvasnicích, obilí, mandlích, ořechách, rybách a korýších) a ujistěte se také, že má vaše tělo dostatek vápníku (ten je obsažen například v mléčných výrobcích). Důležité je také železo, hořčík a zinek a i dodržování správného pitného režimu.