Krása a módaVlasy

3 trendy účesy pro seniorky: Tyto se snadno udržují a dodají vám sebevědomí

3 trendy účesy pro seniorky: Tyto se snadno udržují a dodají vám sebevědomí

V každém věku je důležité cítit se dobře, a to nejen díky vzhledu. Účesy však mohou hrát klíčovou roli v posílení sebevědomí, a právě proto si zaslouží pozornost, i když překračujeme hranice středního věku a blížíme se k důchodu. Pro seniorky přitom existuje několik moderních a snadno udržovatelných účesů, které zdůrazní přirozenou krásu, ale také dodají potřebnou dávku sebevědomí. Které to jsou? To se dozvíte v dnešním článku, ve kterém vám přinášíme 3 trendy účesy pro seniorky.

#1 Pixie cut – účes pro husté i řidší vlasy

Pixie cut je poměrně odvážný a moderní účes, který osvěžuje vzhled a zdůrazňuje ženskou tvář. Je zpravidla krátký a snadno se udržuje, což ho činí ideální volbou pro ženy, které chtějí minimalizovat úsilí při péči o vlasy. Jeho výhodou je mnoho různých stylů nošení. Můžete do něj přidat vrstvy a pro bohatší vzhled jej můžete oživit melírem a texturami. Jemnějšího vzhledu naopak docílíte jednolitou barvou s odlesky. Tento trendy střih není pouze moderní, ale i výrazný, což může přinést novou úroveň sebevědomí.

  • Známou nositelkou tohoto sestřihu je například už dlouhá léta zpěvačka Pink nebo česká herečka Lenka Vlasáková.
Pixie cut si zamilujete pro jeho snadnou údržbu a nekonečné možnosti obměny
Pixie cut si zamilujete pro jeho snadnou údržbu a nekonečné možnosti obměny

#2 Elegantní krátké kudrlinky pro svěží vzhled

Krátké kudrlinky vám dodají živý a hravý vzhled. Tento styl může být velmi elegantní a přesto snadno udržovatelný. Stačí několik jednoduchých kroků s kulmou nebo horkovzdušným rotačním kartáčem a vmžiku snadno vytvoříte jemné kudrlinky, které vám přidají půvab a ženskost. Tento účes je nesmírně v souladu s přirozeným stárnutím.

  • Nechcete úplně krátké vlasy? Vsaďte na vrstvený stupňovitý střih, který vašim kadeřím dodá větší pružnost a objem bez ohledu na délku vlasů. Díky stupňovitému sestřihu zároveň kudrliny vydrží mnohem déle, a to i na delších vlasech.

#3 Mikádo – pro ženy s jemnějšími a rovnými vlasy

Střih mikádo je charakteristický krátkými výraznými vrstvami, které vytvářejí dynamický a moderní vzhled. Mikádo může být samozřejmě i asymetrické, avšak pro seniorky je skvělým řešením spíše klasické sestříhané do jedné délky okolo obličeje. Klasické mikádo je vhodné pro ženy s jemnějšími a rovnými vlasy. Krátké vrstvy mohou omladit vzhled tím, že přidají objem a svěžest, což může být zvláště příjemné pro ženy, které chtějí pocit svobody a lehkosti.

Slova závěrem

Kromě samotného vzhledu účesu je důležité vzít v úvahu i zdraví vašich vlasů. Pravidelná péče, vhodné střihy a používání kvalitních vlasových produktů mohou zajistit, že vaše vlasy budou vypadat zdravě a krásně i ve vyšším věku. Nezáleží na tom, který styl si vyberete, klíčem je cítit se s ním pohodlně a sebevědomě. Každá žena, bez ohledu na věk, si zaslouží vypadat a cítit se krásně.

Seniorkám drobné kudrlinky nesmírně sluší, navíc je lze různě upravovat vrstvami a texturami melírů
Seniorkám drobné kudrlinky nesmírně sluší, navíc je lze různě upravovat vrstvami a texturami melírů