Další

3 Tipy na zařízení wellness na zahradě: Vířivky, barely i sauna

3 Tipy na zařízení wellness na zahradě: Vířivky, barely i sauna

Také milujete wellness a jste majitelem zahrady? A co si nějaké pořídit na ni. Zájem o domácí wellness je na vzestupu. Ptáte se proč? Lidé si začínají uvědomovat, že odpočinek je pro tělo i psychiku velmi důležitý a ten wellness poskytuje.

A proč si pořídit domácí wellness?

  • Máte jej vždy otevřený, jeho výhody můžete využívat, kdykoli se vám zachce.
  • Nemusíte za ním nikam jezdit.
  • Ušetříte finanční prostředky, neboť neplatíte žádné vstupné.
  • Máte dokonalé soukromí, s nikým se o něj nemusíte dělit.
  • Zařídíte si jej dle svých vlastních představ.
  • Domácí wellness představuje dokonalou jistotu.

Jaká zařízení si do domácího wellness pořídit? Vybrali jsme pro vás tato tři:

1. Domácí sauna

Sauna představuje srdce každého wellness zařízení. Má pro naše zdraví celou řadu přínosů. Kromě jiného prohřeje naše tělo a pomáhá z něj vyplavovat škodliviny. Poskytuje dokonalé soukromí. Pohodlně se usadíte na lavici, opřete se, pomalu vás začne obklopovat příjemné teplo a vy pocítíte úlevu a příval nové energie. Na zahradu je ideální volbou sauna finská, kterou můžete umístit třeba do zahradního domku. Ten stačí jen napojit do elektrické sítě a můžete do něj zabudovat třeba interiérovou infrasaunu, která bude opatřená příjemnými lehátky.

2. Koupací barel nebo sud

Horké koupací sudy mají svoji domovinu v oblastech severských zemí. A proč zrovna zde? Kvůli nižším teplotám, které zde panují, si málokdo pořizuje klasický zahradní bazén. Tyto země se navíc proslavily vysoce kvalitním dřevem a tak byl nápad dřevěného koupacího sudu hned na světě. Tyto sudy a barely nabízejí našemu tělu celou řadu příznivých účinků – podpoří relaxaci a odbourávání stresu, uvolní ztuhlé svaly, posílí imunitu, prokrví pokožku, která bude působit mladším dojmem, podpoří regeneraci tkání a večerní koupel podpoří dobrý a kvalitní spánek. Kromě toho umožňují celoroční využití.

3. Vířivka

Kromě toho, že teplá voda a bublinky vytvářejí velmi příjemné prostředí pro relaxaci a odpočinek, dokáže mít vířivka mnohdy až zdravotní účinky. Vodní trysky také masírují vaše ztuhlé a bolavé svaly a teplá voda omlazuje nejen tělo, ale i mysl. Vy pocítíte dokonalou úlevu a neskutečné pohodlí.