Krása a módaMóda

3 nejhorší kozačky a jejich kombinace za tuto zimu 2024

3 nejhorší kozačky a jejich kombinace za tuto zimu 2024

Boty dělají outfit. Pokud ale chcete do konce této zimy zůstat trendy, odstraňte ty válenky z nákupního košíku a dbejte na základní pravidla při stylingu bot s oblečením.

Mnohdy vidíme na ulicích ženy s nádherným botami ale s oblečením, které k nim absolutně nejde. Zároveň ale existují boty, které nikdy nešly a nikdy nepůjdou s žádným outfitem. Na oba případy se podíváme a představíme si 3 nešťastné případy obutí na zimu.

Válenky kazí nejen outfit, ale také klenbu

Říkáte si někdy, když si berete vysoké jehly s ostrou špičkou, že za krásu se zkrátka musí trpět? Toto neplatí u všech bot, které nejsou na nošení úplně zdravé. Typickým příkladem jsou válenky. Ty, ačkoliv vypadají pohodlně a teple často nemají dostatečně pevnou podrážku a při chůzi v nich tak noha není pevná, sjíždí z podrážky, čímž se samozřejmě ničí také samotné boty a prvotní pohodlí za chvíli odezní.

Pokud hledáte outfit, který by ať už s nízkými či kotníkovými válenkami šel ruku v ruce, můžete přestat hledat. Takový totiž neexistuje. Válenky zkrátka nepatří do botníku dospělé, elegantní ženy.

Mušketýrky a džíny nejdou dohromady

Kozačky nad kolena neboli mušketýrky. Pokud se rozhodnete je nosit, mějte na paměti, že tyto kozačky budou nejspecifičtější kousek outfitu a je třeba k němu zvolit patřičný oděv. Krátké šaty či sukně s halenkou v jemných barvách zaručí to, že boty budou působit elegantně i přes svou robustnost. Rozhodně se vyhněte soukáním kalhot do mušketýrek, tím byste si dámy, zadělaly na pořádné faux pas.

Myslete také na to, že tento typ bot může opticky zvětšovat stehna, minimálně na ně hodně upozorňuje. Proto jsou kozačky vhodné hlavně pro dámy se štíhlejšími nohami.

Westernové kozačky zkrátí nohy a nepůsobí elegantně

Tento typ bot není zákonitě na zimu špatný. Občas ale vídáme ženy s kozačky westernového typu v takovém stavu, že už jsou skutečně dobré jen na nošení do stáje. Jakékoliv opotřebení u těchto bot zkrátka nevypadá dobře.

Pokud se rozhodnete po westerových kozačkách sáhnout, vyberte takové, které mají podpatek. V případě těchto bot se jedná o midi obuv do půlky lýtek, která může zapříčinit to, že se vám postava opticky zkrátí. Kozačky je dobré kombinovat se skinny džíny nebo se sukní nad kolena. Midi či maxi sukně by akorát efekt zkrácení podpořila.