Krása a móda

10 rad, které vám změní život. Znáte je ?

10 rad, které vám změní život. Znáte je ?

Uvízli jste ve stereotypu, máte pocit, že se váš život nikam neposunuje? Nedaří se vám ušetřit peníze, máte neustále špatnou náladu, nic nestíháte a nebo se vám každé ráno jen hrozně špatně vstává? Tady je deset rad, které vám úplně změní život. 

Spojte příjemné s užitečným

Až budete na procházce s kočárkem a dítě bude spát, vyřiďte si telefony. Telefonovat můžete i v autě. Při sledování svého oblíbeného seriálu můžete zase žehlit prádlo.

Alespoň 15 minut denně dělejte něco, co máte rádi

Pokud chcete žít šťastný a spokojený život, myslete na sebe každý den. Dopřejte si každý den dlouhou horkou sprchu, přečtěte si alespoň jednu kapitolu v knížce nebo si udělejte čas na telefon s kamarádkou.

Hýbejte se

Neváhejte využít každou příležitost k pohybu. Vaše tělo i psychika vám poděkuje. Choďte do práce pěšky a používejte schody místo výtahu tak často, jak to jen jde.

Neodkládejte věci na později

Určitě vás často straší věci, které jste ještě neudělali a měli jste. Přestaňte vše odkládat a udělejte nepříjemné věci hned. Rázem se vám bude volněji dýchat.

Plánujte

Potýkáte se s nedostatkem času? Plánujte. Vše si zapisujte a následně si hotové věci odškrtávejte. Uvidíte, že z toho budete mít skvělý pocit.

Neberte si věci osobně

Naučte se nebrat si věci osobně a netrápit se. Jen proto, že ve vás něco vyvolalo nějaké pocity, neznamená to, že je to o vás.

Jednejte, i když neznáte předem výsledek

Nebojte se udělat důležité rozhodnutí jen proto, že máte strach z toho, co bude následovat. Riskujte trochu, uvidíte, že se to vyplatí.

Změňte názor, když je to třeba

Pokud na něco změníte názor, je to naprosto v pořádku.  Každý má právo na změnu názoru. Špatně je naopak to, pokud své názory neměníte, i když v hloubi duše cítíte, že nejsou správné.

Naučte se říkat ne!

Je sice hezké, že rádi pomáháte druhým, ale někdy je v pořádku odmítnout. Myslete především na sebe. Pokud vám docházejí síly nebo nemáte čas, naučte se říkat ne.

Dopřejte si každý den chvíli ticha

Zaposlouchejte se každý den do ticha. Využijte chvíle, kdy děti spí, nezapínejte rádio, neberte do ruky mobil. Jen si na chvíli sedněte, přemýšlejte a vnímejte ticho.