Krása a módaVlasy

Světle hnědé vlasy s melírem: Jsou in i v roce 2024?

Světle hnědé vlasy s melírem: Jsou in i v roce 2024?

Dávno pryč jsou doby, kdy kadeřnice svým klientkám vytvářely ve vlasech kontrastní pruhy, které měly o mnoho odstínů tmavší či světlejší barvu než zbytek jejich účesu, a ženy se se svým vzezřením podobaly zebrám. Dnešní melíry vytvořené skutečnými profesionály vypadají podstatně jinak. Jedná se o skutečně elegantní účesy, které mohou dodat svým nositelkám mladistvý a svěží vzhled.

Jak na melír

Inspirujte se slavnými. Krásný melír ve svých světle hnědých vlasech nosila například Jennifer Aniston nebo Sarah Jessica Parker. Abyste měla stejně krásný účes jako slavné krásky, musíte se řídit určitými pravidly.

  • Nechte práci na kadeřnici
  • Zvolte vhodný salon
  • Intenzitu zesvětlení/ztmavení vybírejte rozumně

Světle hnědé vlasy s melírem působí velmi přirozeně, je ale nutné zvolit vhodný odstín zesvětlení. V kvalitních kadeřnických salónech vám mohou nabídnout takzvanou balayage. Jedná se v podstatě o moderní variantu melíru, která působí jemněji, a určitě stojí za zvážení. Ať už se ale rozhodnete balayage vyzkoušet, nebo budete trvat na melíru, rozhodně nechte práci v rukách své kadeřnice.

Tmavý melír ve světlých vlasech

Ačkoli se melír většinou provádí tak, že se některé prameny vašich vlasů o několik odstínů zesvětlí, a tím se vytvoří dojem přirozených vlasů vyšisovaných od sluníčka, je v podstatě možné zvolit i obrácený způsob. Tedy pokud máte například světle hnědé vlasy, s melírem můžete snadno vytvořit dojem lehkého ztmavení. Stačí si zvolit o několik odstínů tmavší barvu, než je barva vašich vlasů.

Shrnutí

Jsou světle hnědé vlasy s melírem dobrý nápad? Samozřejmě! Jen je nutné dodržet několik pravidel. Pamatujte hlavně na to nejdůležitější. Nikdy se o melír nepokoušejte doma a už vůbec si jej neprovádějte vy sama. Nedopadlo by to dobře. Melírování obvykle zahrnuje i odbarvování, a tedy práci s peroxidem. Proto byste si mohla vaše vlasy snadno poškodit.