Krása a módaMóda

Dlouhé sukně pro starší dámy? Víme, které v roce 2024 zvolit

Dlouhé sukně pro starší dámy? Víme, které v roce 2024 zvolit

Starším dámám doporučujeme sukně v délce po kolena nebo midi, případně maxisukně. V následujím článku vám ukážeme, jak dlouhé sukně nosit a s čím je kombinovat. Dáme vám také pár tipů na dlouhé sukně, které budou v roce 2024 in.

Dlouhé sukně

Dlouhé sukně a maxi sukně sice příliš neodhalují nohy, ale to vůbec nevadí. I tak mohou být krásné a působit velmi ženským dojmem. (Pokud chcete nohy přeci jen odhalit, sáhněte po sukních s rozparkem. Jsou pro váš věk rozhodně vhodnější než sukně krátké.)

Jak dlouhé sukně kombinovat

Objemnější sukně kombinujte vždy s upnutějším vrškem. Pokud je sukně dlouhá a vůbec neodhaluje nohy, snažte se o to, aby trochu kůže bylo vidět alespoň v horní polovině těla. Ideální je top nebo halenka s krátkým rukávem. Top vždy zastrkávejte do sukně. Pokud to neuděláte, bude vaše silueta zbytečně zdeformovaná. Halenky a trička oblečené přes sukni vám zkrátí nohy a opticky zvětší břicho.

Pamatujte také na to, že většina maxisukní nejlépe vypadá, když si k nim obujete boty bez podpatku. V neposlední době nezapomeňte ani na doplňky.

Sukně pro rok 2024

Džínová sukně. Pokus si myslíte, že sukně z denimu se hodí především pro mladé, tak jste na omylu. Sukni z klasického modrého denimu si klidně pořiďte i vy a hrdě ji noste. Případně můžete zvolit denim černý nebo bílý a vytvořit outfit tón v tónu.

Plisovaná sukně. Stejně jako v loňském roce, bude se i letos nosit plisovaná sukně. Volit doporučujeme pastelové barvy, které působí svěžím a mladistvým dojmem. Top oblékněte bílý.

Dlouhá rozevlátá sukně. Zapomeňte na chvíli na eleganci, uhlazenost a oblečte si rozevlátou sukni v boho stylu. Sáhněte po sukni barevné a vzorované, doplňte ji páskem a třeba i kloboukem.