Krása a módaVlasy

Střihy pro oválný obličej: 3 tipy pro výběr vhodného účesu

Střihy pro oválný obličej: 3 tipy pro výběr vhodného účesu

O oválném obličeji se říká, že je nejuniverzálnější ze všech. Majitelky oválného obličeje se tak mohou radovat, protože jejich možnosti pro výběr střihu jsou prakticky neomezené. Nevíte, jaké jsou vhodné střihy pro oválný obličej? V tom případě čtěte dál, protože vám v tomto článku poradíme, jak pro sebe najít ideální střih.

Střihy pro oválný obličej aneb jak pro sebe vybrat vhodný účes

Oválný obličej je považován za ideální, protože mu sluší snad úplně všechno. Oválný obličej si dokáže „sednout“ s jakýmkoli typem účesu či střihu. Pokud tedy patříte k ženám, kterým příroda do vínku nadělila právě tento tvar obličeje, považujte to za takové své malé vítězství.

Abychom rozlouskli otázku, jaké střihy pro oválný obličej jsou ideální, máme pro vás 3 tipy, jak pro sebe vybrat to pravé:

  • Vyvarujte se vyčesaným vlasům
  • Pozor na dlouhé rovné vlasy
  • Nebojte se střapatých či stupňovitých střihů

Vyčesané vlasy zbytečně protáhnou obličej

Oválný obličej je sice považován za ideální, ale některé typy střihů mu můžou spíše uškodit. V tomto případě si dovolíme varovat vás před účesy s vyčesanými vlasy a odhaleným čelem. Zpozornět by měly především ženy, které mají vysoké čelo, protože u těch jsou vyčesané účesy s odhaleným čelem doslova tabu.

Dlouhé rovné vlasy mohou být na škodu

Vybíráte-li mezi střihy pro oválný obličej, mějte se na pozoru před dlouhými rovnými vlasy. I ty totiž mohou způsobit, že váš obličej bude působit protáhle. Pozor také na dlouhé rovné vlasy a pěšinku uprostřed. Tohle je jeden z mála střihů, který ženám s oválným obličejem bohužel vůbec nesedí.

Nebojte se střapatých a stupňovitých střihů

Jako majitelka oválného obličeje se vůbec nemusíte bát střapatých, stupňovitě sestříhaných ani zvlněných účesů. Ba právě naopak tyto střihy pro oválný obličej pomohou zamaskovat postupnou ztrátu pružnosti, kdy s věkem tváře poklesnou a oválný obličej může získat lehce hranaté rysy.