KrásaZdraví

Mám hnusné zuby: 5 tipů k řešení v roce 2024!

Mám hnusné zuby: 5 tipů k řešení v roce 2024!

Ačkoli mnoho lidí uvádí jako nejvýraznější prvek obličeje oči, jsou to právě zuby, které mohou celkový dojem zkazit. Pocit, že mám hnusné zuby, a každý je vidí, jakmile se usměji či promluvím, není nijak příjemný. V dnešní době však máme celou škálu možností, kterak se svým škaredým úsměvem jednou pro vždy zatočit.

  • Prevence je základ
  • Správná péče
  • Zubní hygiena
  • Rovnátka
  • Předcházejte poškození

Věnujte pozornost prevenci

České zdravotnictví nám poskytuje mnoho služeb zdarma a jednou z nich je také pravidelná návštěva zubního lékaře. Tak proč jí nevyužít? Ano, jen málokdo z nás chodí k zubaři s úsměvem, pokud se ale budete návštěvám v jeho ordinaci dlouhodobě vyhýbat, úsměv si nebudete moct dovolit.

Jen kontroly nestačí

K zubaři chodíte pouze dvakrát za rok, a to je málo. Musíte se o své zuby starat dobře i vy samy doma. Jak správně na to vás naučí na zubní hygieně. Specialista vám vysvětlí, jak správně používat mezizubní kartáček, i techniku efektivního čištění.

Kromě toho vám může zubní hygienista zuby pískováním zbavit zabavení, a ty budou působit čistěji. Zeptejte se také na možnost profesionálního bělení. Výsledek bude efektnější než používání běžně dostupných bělících past.

Chování které škodí

Existuje mnoho potravin a nápojů, které přispívá k poškození zubů. Zároveň jsou ale i takové, které kazí zejména estetický dojem. Pokud pijete často čaje, kávu nebo červené víno, musíte počítat s určitým zabarvením. Stejně negativně na vzhled zubů také působí kouření cigaret. Proto pokud chcete mít krásný úsměv zvažte, zda vám to za to stojí.

Když „obyčejná“ pomoc nestačí

Někdy je stav našich zubů natolik špatný, že není možné jej zlepšit běžnými prostředky. Zkuste se se svým zubařem poradit o složitějších možnostech. Jistě vám dobře poradí a vy si už nikdy nebudete muset pokládat otázku Proč mám hnusné zuby?