Vlasy

Ledově hnědá barva na vlasy jako trend roku 2024: Jak na ni?

Ledově hnědá barva na vlasy jako trend roku 2024: Jak na ni?

Ledově hnědá barva na vlasech může působit velmi efektně. Jak jí docílit a kdo by po ní rozhodně měl sáhnout?

Komu sluší ledově hnědá

Ledově hnědá barva má poměrně početnou fanouškovskou základnu a nosí ji dokonce i slavné celebrity.

Tímto odstínem se namátkou může pyšnit například Eva Longoria, Katie Holmes nebo Kim Kardashian, pokud zrovna neexperimentuje s blond. Tuto unikátní barvu nosí i dáma, která je doslova ztělesněním královské elegance – Kate Middleton, dnes známá spíše jako Catherine, princezna z Walesu.

Patrné jsou v této barvě elegantní stříbrné odlesky, které umí krásně rozzářit tvář. Odstín tak působí chladně a v souladu se svým vyzněním lichotí hlavně zástupkyním chladného typu. Patříte k němu i vy? Poznáte to snadno. Zkontrolujte si podtón pleti, který může být:

  • narůžovělý
  • zlatavý

Narůžovělé pleti ledová blond lichotí, naopak majitelky zlatavé pokožky by měly spíše sáhnout po oříškové či karamelové.

Potěšující je především to, že ledová hnědá zároveň není vyloženě tmavým odstínem, který by vytvářel intenzivní kontrast. Slušet tak bude konkrétně ženám, které příslušejí k tlumenému letnímu typu, což je v našich podmínkách dokonce naprostá většina.

Jak dosáhnout ledově hnědé a jak si ji udržet

V zásadě záleží, z jakého barevného základu v případě tohoto odstínu budeme vycházet. Nejjednodušší „startovní pozici“ mají přirozené hnědovlásky. Ty zvládnou barvení i samy, koupit si totiž můžete celou řadu barev v ledově hnědém odstínu.

Jinak vás čeká náročnější proces. Chcete-li přeměnit blond vlasy na tento tón, bude nutné provést předbarvení v salonu, abyste své kadeře připravila nanesením pigmentů, které jim dodají melanin. Pak teprve můžeme přejít na ledově hnědou. Podobně jsou na tom i majitelky tmavých vlasů.

Kromě plošného barvení samozřejmě můžete i v rámci ledové hnědé sáhnout i po dalších barvicích technikách. Velmi jemně a přirozeně vypadá zvláště balayage.

Pro udržení a zvýraznění ledově hnědé barvy musíte vsadit na vhodné přípravky, které podpoří lesk a zároveň o vaše vlasy pečují. Určitě byste měla používat především speciální šampon pro barvené vlasy. Onen studený podtón vytváří příměs fialové, proto jej lze udržovat i s pomocí fialového šamponu.