Zdraví

Kam do lázní v ČR v roce 2023? Máme 5 tipů

Kam do lázní v ČR v roce 2023? Máme 5 tipů

Chystáte se vyrazit v roce 2023 do lázní? Poradíme vám, kde si užijete nejen léčivé prameny a ozdravné procedury, ale kam vyrazit zároveň i za kulturou, sportem nebo krásnou přírodou. Tady je pět lázeňských tipů pro letošní rok.

1. Teplice a termály

Komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou (pramen Pravřídlo) najdete v Teplicích. Složení pramene předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech a posiluje pohybovou kondici. Navštivte Thermalium v Lázeňském domě Beethoven a relaxujte.

2. Mariánské Lázně a kultura

Pokud se při pobytu v lázních neobejdete bez kulturních zážitků, doporučujeme Mariánské Lázně. Ve městě se nachází divadlo, kino i galerie. Každý rok se tu koná Chopinův festival, Mariánskolázeňské kulturní léto, Jazzové lázně, Mariánský podzim…

3. Poděbrady a sport

Lázně Poděbrady vyléčí vaše srdce. O jeho zdraví se totiž postarají nejen léčebné procedury, ale blahodárný vliv na něj budou mít i procházky po nedávno zrekonstruovaném parku plném fontán a dalších vodních prvků. Okolí Poděbrad je ideální pro cyklistické a inline výlety. Podél řeky Labe, která městem protéká, vede cyklostezka až do nedalekého Nymburka.

4. Jáchymov a příroda

Jáchymov leží na úpatí Krušných hor. V roce 1906 tu byly založeny první radonové lázně světa a fungují dodnes. Pokud tedy trpíte obtížemi pohybového aparátu, je Jáchymov tím pravým místem pro vás. Navíc můžete při pobytu zde obdivovat i krásnou přírodu. Nechce se vám pěšky? Lanovka vás vyveze až na horu Klínovec – nejvyšší vrchol Krušných hor.

5. Třeboň a dobré jídlo

Kam jinam vyrazit na dobrou grilovanou rybu než do jihočeské Třeboně. K návštěvě doporučujeme restauraci Šupina a Šupinka. V Třeboni na vás však dýchne i historie, nachází se tu totiž krásná Schwarzenberská hrobka.