Krása a módaVlasy

Domácí barvení vlasů: návod krok za krokem pro rok 2024

Domácí barvení vlasů: návod krok za krokem pro rok 2024

Pro domácí barvení vlasů se uchyluje mnoho žen. Ať už proto, že se jim nechce utrácet za návštěvu kadeřnického salonu, nebo z toho důvodu, že si na posezení v křesle odborníka nedokážou najít čas. Domácí barvení vlasů je pohodlné a také cenově dostupnější. V dnešním článku vás tímto procesem provedeme krok za krokem.

Jak na domácí barvení vlasů krok za krokem

Domácí barvení vlasů vlastně není nic, co byste neměli zvládnout. Pokud s ním ale nemáte zkušenosti a budete si vlasy doma barvit poprvé, možná si přeci jen budete jistější v kramflecích, když budete mít po ruce jasný návod.

Aby vám šlo domácí barvení vlasů jako po másle, dodržujte tento náš postup. Jsme si jistí, že když nevynecháte žádný krok, nemůžete udělat chybu, která by vedla k nespokojenému výsledku:

  • Přečtěte si návod
  • Připravte si vazelínu, olivový olej a zubní pastu
  • Vlasy barvěte část po části
  • Používejte dvě zrcadla a rukavice
  • Pozor na čas

Krok první: řádně si přečtěte návod

Návod na použití je nedílnou součástí každého balení barvy na vlasy a ne, rozhodně tam není jen pro vyplnění prázdného místa v krabičce, ani jen tak pro legraci. Přečtěte si ho a dodržujte rady v něm uvedené.

Krok druhý: vazelína, olivový olej a zubní pasta

To je trojice věcí, které musíte mít po ruce, když chcete provádět domácí barvení vlasů. Vazelínou před barvením natřete spánky, čelo, krok a uši. Po barvení vám olivový olej smíchaný se zubní pastou pomůže barvu z těchto míst dostat.

Krok třetí: barvení vlasů po částech

Nesnažte se vlasy barvit rovnou po celé jejich délce. Kadeřnice vlasy taky barví část po části a dobře ví, proč to dělá. Vy to udělejte zrovna tak, postupujte od jedné části vlasů ke druhé, ať se barva dostane všude.

Krok čtvrtý: dvě zrcadla

Pokud máte tu možnost, používejte při barvení vlasů dvě zrcadla, ať máte jistotu, že si vlasy správně obarvíte také na zátylku.

Krok pátý: pozor na čas

Po obarvení vlasů si klidně nastavte budíka nebo použijte kuchyňskou časomíru na to, abyste neprošvihli doporučený interval působení barvy.