Krása a módaVlasy

Copánek na stranu: hit roku 2024?

Copánek na stranu: hit roku 2024?

Ať už vás čeká první rande, ples nebo svatba, copánek na stranu v různých obměnách pro vás může být to pravé ořechové. Jedná se o účes, který si zachovává svou lehkost a hravost, na druhou stranu ovšem nepůsobí nijak infantilně nebo nevhodně. Copánek na stranu se hodí stejně tak do kanceláře, jako i na letní hudební festival.

Jak na něj

Postup je poměrně jednoduchý. Postupujte naprosto stejným způsobem jako při zaplétání klasického francouzského copu, avšak s tím rozdílem, že na jedné straně vždy každý druhý pramen zapleťte bez přidání dalšího pramenu volných vlasů. Tímto způsobem vám bude na jedné straně vlasů zůstávat více, a proto se váš cop začne po chvíli přirozeně stáčet. Na konci sepněte vlasy nenápadnou gumičkou.

  • Na temeni oddělte část vlasů a rozdělte na tři prameny.
  • Pravý pramen přeložte přes prostřední, poté levý přes prostřední.
  • K pravému pramenu přidělte část volných vlasů a přeložte přes prostřední pramen. Levý pramen přeložte přes prostřední a nepřidávejte k němu další vlasy.
  • K pravému pramenu přidělte část volných vlasů a přeložte přes prostřední pramen. Totéž udělejte i s levým pramenem.
  • Opakujte stále dokola, dokud nebudete mít všechny vlasy zapletené. Nezapomeňte pravidelně vynechávat přidávání vlasů k levému prameni.
  • Dopleťte zbytek copu a sepněte gumičkou.

Shrnutí

Pamatujte, že copánek na stranu více vynikne na skutečně dlouhých vlasech. To však neznamená, že si jej nemohou dovolit i ženy s vlasy kratšími. Na trhu je v současnosti k dostání obrovské množství příčesků, a pokud si tento účes chcete vykouzlit na nějakou neformálnější příležitost, nebojte se sáhnout ani po barevném kanekalonu. Je to syntetický materiál podobný lidským vlasům, který se do těch vašich zaplétá, a tím jednak zvětšuje jejich objem, jednak i prodlužuje jejich délku. Nebojte se tedy popustit uzdu fantazii!